Konečně! Android se naučí po vzoru iPhonů zobrazit kondici baterie

Originál článek publikovaný na: Android se naučí skvělou funkci. Apple ji má několik let!

Android se naučí zobrazit kondici baterie, podobně jako to má iOS Funkce se objevila v poslední beta verzi Androidu 14 Není ale jasné, kdy (a u jakých výrobců) se objeví Pokud mi v Androidu něco oproti iOS chybí, je to jednoznačně zobrazení kondice baterie, která je užitečným indikátorem potenciálních problémů týkajících se výdrže baterie. Pokud…

Dobrý den jen malá rada pro starší Android. Android umí funkci zdraví baterie zobrazit už dávno. Bohužel nechápu proč to není normální funkce v menu již v základu. Přes číselník musíte zadat ##4636## objeví se nabídka i se zdravím baterie. Jen je zajímavé že třeba Xiaomi některé o baterii nic neví, nehlídá ji. A třeba čínský DOOGEE ukazuje zdraví normálně.

Zajímavý postřeh s tím ##4636##, na mém “novém” Pixel 8, kód už taky nefungoval. Ale když jsem zadal do Google, našlo mi to zajímavé video, podle kterého by na “novějších” Androidech mělo fungovat toto *#*#4636#*#*. (sem do komunity jsem musel vložit jako “ukázku kódu” aby se zobrazilo správně
)

Zkusil jsem a fungovalo to, bylo tam všechno možné ale baterie nikoliv :slight_smile: škoda.

Ohledně tajných kódu jsme už napsali na Svět Androida několik fajn článku (Vyzkoušejte "tajné kódy" pro Android telefony různých značek a Android obsahuje tajné nastavení: Máme potřebné zkratky) ale asi by stály za to je aktualizovat :wink:

Nedalo mi to nezeptat se na “tajné” kódy GhatGPT a umí umí :slight_smile: “Vypiš mi prosím všechny kódy pro Android, které se zadávají pomocí číselníku. Kódy vypiš to tabulky ve formátu markdown a stručně popiš co dělají.”

Kód Popis
*#06# Zobrazí IMEI (International Mobile Equipment Identity) telefonu. IMEI je jedinečné číslo, které identifikuje váš telefon.
##4636## Otevře menu s informacemi o telefonu, včetně informací o stavu baterie, signálu, sítí a dalších informacích.
##34971539## Otevře menu pro testování fotoaparátu a zobrazí různé informace o fotoaparátu, jako je rozlišení, model a další.
##7594## Umožní vám změnit chování tlačítka vypnutí. Můžete ho nastavit tak, aby vypínalo telefon bez potvrzení.
##273283255663282*## Otevře menu pro zálohování a obnovu médií (multimédií) v telefonu.
##197328640## Otevře menu pro testování služeb a funkcí telefonu, včetně Wi-Fi, GPS a dalších.
##232337#*# Zobrazí adresu Bluetooth zařízení, což může být užitečné pro párování s jinými zařízeními.
##2664## Spustí test na dotek na displeji a zobrazí výsledky.
##7780## Spustí resetování telefonu na tovární nastavení, což vymaže všechna data a nastavení (důležité je mít zálohu).
##759## Otevře testovací menu pro senzory telefonu, jako je akcelerometr a gyroskop.
##426## Zobrazí informace o telefonu, včetně modelu, verze firmwaru a dalších informací.
##44336## Spustí testování služeb SIM karty a zobrazí informace o ní.
##34963## Spustí testovací menu pro různé senzory a hardware telefonu.
##225## Zobrazí kalendářní události v telefonu.
##2663## Zobrazí informace o paměti RAM telefonu.
##2580## Zobrazí informace o frekvenci procesoru.
##34971539## Otevře menu pro testování fotoaparátu a zobrazí různé informace o něm.
##44336## Zobrazí informace o SIM kartě a umožní testování služeb.

Ten chatgp to je pekna hova… to ti teda reknu :slight_smile: vypada to ze by jsi byl bez neho uplne jalovec :slight_smile:

Jinak Samsung to umi uz davno.

Doporučuji ChatGPT alespoň ve free verzi vyzkoušet. Obecně se AI stává velmi rychle neodmyslitelným pomocníkem, stejně jako je tomu dnes u internetu. Doporučuji se jej naučit využívat co nejdříve :wink: