Android 15 přináší skvělou funkci, kterou oceníte nejen v případě koupě použitého telefonu

Originál článek publikovaný na: Android 15 dostane novinku! Oceníte ji při nákupu bazarovky

Úložné čipy mají omezenou životnost, která je ovlivněna tím, jak moc se používají Android 15 připravuje novou funkci, která uživatelům sdělí zbývající životnost interního úložiště Android běžně provádí údržbu úložných čipů, aby prodloužil jejich životnost Vzhledem k tomu, že výrobci chytrých telefonů prosazují zásady delších a delších aktualizací telefonů, je stále důležitější při nákupu nového…

Nepochopil jsem, co je to životnost úložiště. Jakože, když mi skončí, tak se všechna data sama smažou? Mám i 10 let starý chytrý mobil a normálně mi tam úložiště funguje se vším všudy.

Nějak tak. Prostě přestane být část nebo celé úložiště čitelné. Upřímně, i u baterie to považuji za poměrně přehnaně sledovanou věc, ale že by odcházely čipy v telefonu jsem neslyšel. Ale Google prostě chce něčím zabavit uživatele…

Aha. Tak má laická představa je, že data v úložišti jsou opravdu na dlouho. U flash disku nebo externím disku jsem taky nikdy neslyšel, že by se měl po několika letech sám promazat. Jinak, kdo používá mobil tak dlouho, aby v mobilu opravdu odešel jiný hardware než baterie?

Tak to si zase najdi na webu, co je to TRIM, a proč ho u SSD zavedli. Viděl jsem i test, kde umlátili SSD k smrti. Takže jo, jde to.

EDIT: teď jsem se trochu zamotal, TRIM je o výkonu, ne o bezpečnosti. Ale jinak buňky se opotřebovávají v řadiči je mechanismus, který poškozené buňky detekuje a obsah uloží do rezervovaného prostoru. A když ten začne docházet, může být zle,

Vypadá to, že jediné kvalitní úložiště je tesání písmen do kamene. To vydrží tisíce let. :-))