Zrychlete svůj mobil! Ukážeme vám, jak efektivně vyčistit systém

Originál článek publikovaný na: Vyčištění systému? Vymazání cache pomůže | Svět Androida

Systém Android se dokáže sám udržovat Po velkých aktualizacích ale může začít zadrhávat Ukážeme, jak ho dostat znovu do kondice Občas, typicky po instalaci nějaké aktualizace se stane, že zařízení začne být nestabilní. Zvýší se neúměrně spotřeba baterie, aplikace padají, jsou pomalé nebo se něco chová tak nějak divně. Pokud s problémem oslovíte podporu, pravděpodobně…

Vaše postupy mi přijdou docela složité. Mám v mobilu aplikaci SD Maid a ta se o vše postará sama na jediné kliknutí. SD Maid mě nikdy nezklamala.

Díky za reakci. Když ona ta aplikace dělá trochu jiné věci, to za prvé za druhé k plné funkčnosti myslím potřebuje root a hlavně, já se snažím předat informace tak, aby čtenáři věděli, proč to dělají. Je to možná na pohled složitější, ale pokud se dostanete do stavu., kdy vám systém ani nenaběhne, tak SD Maid nespustíte, ale recovery pojede dál (a pokud ne, je problém tak velký, že to už laik dohromady asi nedá).

Jo tak. Ale pokud mi systém ani nenaběhne, což se mi ještě nikdy nestalo, tak si nepomůžu vůbec nijak, ne? A SD Maid používám proto, aby systém vždy naběhnul. SD Maid je tedy spíš jako prevence.

Občas se stane, typicky po aktualizaci (což SD Maid nemá jak ovlivnit), že se třeba systém dostane do smyčky při startu. Do recovery se ale dostat dá, ta je mimo systém a v ní můžete pak zkusit smazat ty cache nebo udělat továrko.
Mám ale pocit, že SD Maid dělá jiné věci, než jaké popisuju v článku, to totiž bez rootu žádná aplikace nemže, smazat někomu jen tak cache.

Tak konkrétně cache docela dobře maže CCleaner. To jsem zkoušel.

Samsung S23+ to má vyřešené super.

Nemá, proto je diskuze plná doporučení ať lidi smažou cache. Ty vestavěné aplikace dělají něco jiného, nemůžou jen tak hrabat do soukromých oblastí jiných aplikací.