YouTube vás potrestá při detekci blokátoru reklam! Jak?

Originál článek publikovaný na: YouTube vás potrestá při detekci blokátoru reklam! Jak?

Silný boj YouTube proti blokátorům reklam v roce 2024 pokračuje Reklamy najdete úplně všude, řešením může být platba předplatného YouTube neznemožní přístup k oblíbeným záběrům, ale znepříjemní jej V posledních měsících roku 2023 se výrazně zostřil boj YouTube proti nejrůznějším blokátorům reklamy. Tato válka pravděpodobně nikdy nebude ukončena, obě strany neustále doplňují svůj arzenál. Tentokráte…

1 Like

Uplne staci prehliadac Brave a Youtube funguje uplne tak ako ma a bez reklam. Neviem ako to Brave blokuje ale zatial to funguje. Mimochodom podla mna najlepsi prehliadac

1 Like

A z čeho je placený vývoj prohlížeče Brave?

To som popravde este vobec neskumal takze netusim

1 Like

No, jako většina lidí, ale je to celkem pochopitelné. Opověď je, z reklamy! :poop:
Žijeme v krásném a přesto někdy dost nelogickém světě :slight_smile: . Brave blokuje reklamu z které je financovaný provoz YouTube, ale on sám taktéž žije z reklamy. Aby to pak nedopadlo, že bude existovat blokátor, na reklamy v blokátoru :see_no_evil: :rofl:

Ale abych tady nedělal chytráka, jelikož se v tom necítím extra kovaný, zeptal jsem se svého oblíbeného ChatGPT. Jakým způsobem je financován vývoj a provoz prohlížeče Brave?

Vývoj a provoz prohlížeče Brave jsou financovány několika způsoby:

  1. Reklamy Brave Rewards: Brave nabízí uživatelům možnost zobrazovat si soukromé reklamy. Uživatelé za zobrazení těchto reklam dostávají odměnu ve formě kryptoměny Basic Attention Token (BAT), kterou mohou použít k podpoře svých oblíbených webových stránek a tvůrců obsahu.
  2. Příspěvky uživatelů: Uživatelé Brave mohou přispívat svým oblíbeným webovým stránkám a tvůrcům obsahu přímo prostřednictvím Brave Rewards.
  3. Sponzorované pozadí prohlížeče: Brave občas zobrazuje sponzorovaná pozadí prohlížeče, což je další způsob, jakým vydělává peníze. Tyto reklamy jsou diskrétnější a nenarušují uživatelský zážitek.
  4. Partnerské programy a dohody: Brave má také příjmy z partnerských programů a dohod s vyhledávači a jinými službami. Například zařazení určitých vyhledávačů jako výchozích možností v prohlížeči může být zdrojem příjmů.
  5. Investiční financování: Jako startup Brave také obdržel investice od různých venture kapitálových společností a investorů, kteří podporují jeho růst a rozvoj.

V kombinaci tyto metody umožňují Brave financovat svůj vývoj a provoz, zatímco udržují vysoký stupeň soukromí a bezpečnosti pro své uživatele.

Tady je k tomu i nějaký článek The Brave browser basics: what it does, how it differs from rivals | Computerworld

Brave jsem kdysi vyzkoušel (nikoliv kvůli blokování reklam), ale nezaujal…

1 Like

Brave žije z reklamy, ale ne tak agresivně. Zatímco u YouTube mi reklama naskočí klidně 10x za hodinu (či před každou písničkou), tak u Brave vidím reklamu maximálně jednou do hodiny. Takže jde o to, že menší frekvence reklam je vždy příjemnější.

1 Like

Skvělá privacy friendly alternativa k YouTube. Open source projekt, bez reklam, sledování aktivity uživatelů, logů atd.

Odkaz na GitHub: GitHub - TeamPiped/Piped: An alternative privacy-friendly YouTube frontend which is efficient by design.

Mna prave naopak zaujal a uz mam Brave ako hlavny prehliadac aj v mobile aj v pc :slightly_smiling_face: kazdy sme iny :person_shrugging:

1 Like

Takze z reklam ktore si ale nemusis zobrazit a mozes. Ja ich mam blokovane a nemam reklamy nikde. V clankoch vo videach Youtube Twitch proste vsade mi to ide bez reklam :person_shrugging: a kym to funguje a nemam problemy s prehliadanim tak som v pohode s tym

1 Like

Existuje jednoduché řešení nepoužívat YouTube ale jeho alternativy ale zatím mi v opeře blokátor blokuje výborně :+1: :joy:

1 Like

Používám Brave, ale pokud YouTube nabídne nějaké osekané premium tak si ho koupím, jde o to že nepotřebuji offline přehrávání atd., chci jen nějaké YouTube plus kde nebudou reklamy.

1 Like

YouTube má alternativu? :slight_smile:

A to premium je drahé, nebo proč bys raději Plus? Kolik by tak mělo stát to Plus aby to podle tebe bylo ok?

Ma ich niekolko ale najlepsie funguje a je stale aktualizovane napriklad YouTube ReVanced :slightly_smiling_face:

Já myslel alternativa YouTube jako služby :slight_smile:

Tak to mě vlstně napadá jen jediná a to https://vimeo.com/
Budeš jich asi více, nedalo mi to nezeptat se mého oblíbeného ChatGTP :), snad s tím už nejsem otravný, ale přesně v tonto je ChatGPT výborný pomocník. Otázka “Jaké jsou alternativy ke službě YouTube a v čem jsou zajímavé?

Alternativy ke službě YouTube zahrnují různé platformy, které nabízejí video obsah, a každá z nich má své jedinečné rysy. Některé z nejznámějších alternativ zahrnují:

  1. Vimeo: Tato platforma se zaměřuje na vysokou kvalitu videí a je oblíbená mezi profesionálními tvůrci a filmovými tvůrci. Nabízí lepší kontrolu nad tím, kdo může videa vidět, a nabízí také možnost monetizace bez reklam.
  2. Dailymotion: Podobně jako YouTube, ale s menší uživatelskou základnou. Nabízí podobný typ obsahu a má méně přísnou politiku ohledně copyrightu.
  3. Twitch: Primárně zaměřen na livestreaming, zejména v oblasti videoher. Je to skvělé místo pro interakci v reálném čase mezi streamery a jejich publikem.
  4. PeerTube: Decentralizovaná videoplatforma, která podporuje svobodu projevu a minimalizuje cenzuru. Využívá technologii peer-to-peer k distribuci videí, což snižuje náklady na hostování.
  5. BitChute: Platforma, která používá peer-to-peer technologii a je známá tím, že má méně přísné směrnice pro obsah. Je populární mezi těmi, kteří hledají alternativu k mainstreamovým médiím.
  6. IGTV od Instagramu: Zaměřuje se na mobilní uživatele a nabízí vertikální videa, která jsou ideální pro sledování na smartphonech.
  7. Facebook Watch: Facebookova služba pro sdílení videí, která umožňuje uživatelům sledovat, sdílet a komentovat videa přímo na Facebooku.
  8. Rumble:

Rumble je platforma, která se zaměřuje na poskytování prostoru pro svobodu slova a méně přísné směrnice pro obsah než YouTube. Je to populární volba pro tvůrce obsahu, kteří chtějí větší flexibilitu v tom, co mohou sdílet.

Každá z těchto alternativ má své jedinečné vlastnosti, které mohou vyhovovat různým typům uživatelů a tvůrců obsahu. Například Vimeo je známé svou vysokou kvalitou videí a profesionálním zaměřením, zatímco Twitch je ideální pro livestreaming a interakci s komunitou. Dailymotion a BitChute nabízejí alternativní prostor pro sdílení videí s odlišnými pravidly a směrnicemi oproti YouTube. PeerTube a Rumble jsou zase zajímavé svým decentralizovaným přístupem a podporou svobody slova. IGTV a Facebook Watch se zaměřují na integraci video obsahu do sociálních sítí a nabízejí uživatelům pohodlný způsob, jak sledovat a sdílet videa přímo na platformách, které již používají.

Osobně jsem některé z jmenovaných ani neznal :face_with_monocle:

1 Like

YouTube ReVanced je také možnost

Máš s ním zkušenosti? Podělíš se o ně?