Více než 4 hodiny denně na mobilu přinášejí zdravotní rizika

Originál článek publikovaný na: Více než 4 hodiny denně na mobilu přinášejí zdravotní rizika

Jihokorejští vědci zkoumali vliv chytrých telefonů na dospívající Zjistili, že bodem zlomu jsou 4 hodiny denně Umírněné používání internetu ale může být prospěšné Dospívající, kteří používají chytré telefony více než čtyři hodiny denně, mohou čelit „vážným“ zdravotním rizikům. Vědci zjistili, že nadměrné používání smartphonů (více než 4 hodiny denně) je spojeno s psychiatrickými poruchami, problémy…

Naprosto souhlasím. Technologické firmy za poslední roky přišly s levným dopaminem, připomínající digitální drogu tak rychle a přímo až do naších kapes (mozků), že jsme lidsky a legislativně jako lidstvo nestihli zareagovat.

Teď se to na sílu trochu dohání až přehání a bolí to všechny.

Z mého pohledu jsou aktuálně nejvíce postižení senioři a děti včetně dospívající mládeže. Ti pák jednoduše podléhají depresím a na druhé straně věkového spektra, podvodníkům.

Je velká škoda, že v ČR neexistují nějaký plošné a výrazné iniciativy, ze státního rozpočtu, pomáhající s digitální gramotností a bezpečností. Pak bychom nemuseli tolik tlačit na restrikce, které omezují rozvoj technologií, ale to hlavní rozhodnutí by bylo na vzdělanějších koncových uživatelích.

1 Like

Myslím, že zásadní je, co se na mobilu dělá. Kdo je třeba vývojář aplikací či softwaru, je pracovně denně na mobilu i 10 hodin. A škodí to? Já třeba mobil používám místo notebooku. Takže vyřizovat maily a sledovat filmy na mobilu škodí více než to samé dělat na notebooku?