Ušetřete za letní dovolenou: Tipy a triky pro chytré a levné cestování!

Originál článek publikovaný na: Ušetřete za dovolenou: Tipy a triky pro chytré a levné cestování!

Dovolená v zahraničí znamená nemalé výdaje Ušetřit se dá ale už při výběru hotelu a cesty Další tipy pak oceníte na místě Cesta do zahraničí a levné cestování vypadá jako protimluv, ale opak je pravdou. Pokud nejste zkušený cestovatel s desítkami absolvovaných letů, určitě oceníte několik tipů, jak se dá rozumně ušetřit. Obsah článku Cesta…

Doplnění k Revolutu, na směnu peněz lze nastavit limit order, takže zadáš částku a směnný kurz, a až aktuální kurz odpovídá tomu nastavenému, tak se směna uskuteční…
Další výhoda je Junior Revolutka, tj. dětský účet a dětská platební karta.

Co se týče zkušeností z Bulharska a Turecka, tak většina místních bank si poplatek za výběr z bankomatu (10eru) neúčtuje.
Vždy na začátku pobytu si obejdu okolí a vyzkouším několik nejbližších bankomatů, vždy jsem na případný poplatek upozorněn včas a tak transakci zruším. Pozor co platí jeden rok, příští rok může být jinak… (třeba Raifka v Bulharsku).
Navíc v Turecku se většinou platí v eurech a i bankomaty jsou schopny vydávat eura.

A trochu z jiného soudku - stále častěji narážím i na crypto bankomaty. Případně většina CEX (Binance, Kucoin, Coinbase, český TENT) už mají partnerství s někým, kdo vydává platební katry, takže lze běhen roku využít pohyby cen a nashromáždit si tak stablecoiny na financování dovolené, jen nezapomeňte tyto příjmy zdanit. A i sám Revolut umožňuje obchodování s kryptem a konečně posílat si na účet i určité vybrané coiny.

Díky za doplnění. Revolut toho umí hodně.