Používáte ChatGPT jako aplikaci v mobilu? Pak byste měli znát tuhle novinku

Originál článek publikovaný na: Používáte ChatGPT v mobilu? Pak byste měli znát tuto novinku

ChatGPT patří mezi nejoblíbenější AI nástroje vůbec Jeho mobilní aplikace funguje už skoro dvanáct měsíců Teď se dočkává oblíbené vychytávky z webové aplikace Spuštění generativního nástroje ChatGPT doslova změnilo způsob, jakým používáme internet. V návaznosti na úspěch americké organizace OpenAI se umělou inteligencí začalo zabývat čím dál více firem a AI už stihla ovládnout nespočet…

Teď jsem si ho nainstaloval ( a hned odinstaloval) protože Copilot od Windows je lepší. Ověřil jsem si to na naprosto stejném dotazu.

A podělíš se s námi o onen testovací dotaz?

jaké jsou momentálně výstavy na zámku v Linhartovech

Tak si to zkuste o odpovědi od obou UI uvidíte sami

Tady bude pravděpodobně problém v tom, že základní verze ChaGPT (poháněná jazykovým modelem GPT 3,5) má problém s informacemi po konci roku 2021 (popřípadě po konci ledna 2022), neboť většina trénovacích dat sahá právě tam. Copilot, poháněný GPT-4, má mezitím přístup k internetu, takže může tahat aktuální data z webových stránek.

Samozřejmě je to tak.
Takže pro mě rozhodnutí koho se budu ptát, je jednoznačné

1 Like

Jak v čem. Já jsem zkoušel (a zkouším) Copilota, Gemini i ChatGPT a ChatGPT zatím téměř ve všech mých dotazech vede. Ovšem pravda je, že občas Copilot, nebo Gemini překvapí a dají lepší odpovět. Ale to jen občas…

Taky jsem už vyzkoušel většinu modelů a to jak těch v claudu, ale některé i lokální. Chat GPT je zatím pro mé použití nejschopnější. A ty drobné nuance co se tady zmiňují, se dají pravděpodobně poladit lepším promptem.

Odpověď v placené verzi ChatGPT na to “jaké jsou momentálně výstavy na zámku v Linhartovech

Na zámku Linhartovy můžete v současné době navštívit několik zajímavých výstav. Aktuálně jsou zde vystaveny expozice hraček a modelů aut z kolekce manželů Břicháčkových a Petra Kocourka, které zahrnují modely závodních aut, včetně těch, kterými jezdil Michael Schumacher. Dále je zde expozice papírových modelů hradů a zámků. Kromě toho je na zámku stálá expozice keramiky Jana Kutálka, která byla letos obohacena o další figury plivníků či vodníků​ (Zámek Linhartovy)​.

Prohlídky jsou kvůli plánovaným opravám momentálně omezené pouze na přízemí, ale i přesto zde návštěvníci mohou objevovat různorodé expozice a těšit se z bohatého kulturního programu​ (Zámek Linhartovy)​.
Zámek Linhartovy - Oficiální stránky Zámku Linhartovy

Pokud ale použiji Custom ChactGPT s názvem “Google Search” a stejným promptem, dostanu odpověď:

Aktuálně se na zámku v Linhartovech koná výstava zvaná “6. vlna Holotropic ART”, která je součástí projektu Holotropic Art zaměřeného na umění vytvořené ve stavech změněného vědomí. Tato výstava trvá od 9. září do 31. října 2023 a prezentuje díla ovlivněná holotropními stavy vědomí​ (Holotropic ART)​.

Zámek Linhartovy je známý svým bohatým programem kulturních akcí a výstav, což z něj činí oblíbené místo pro organizované výlety a školní exkurze​ (Severní Morava)​. Pokud máte zájem o další informace nebo plánování návštěvy, můžete navštívit oficiální stránky zámku: Zámek Linhartovy​ (Zámek Linhartovy)​.

A s Custom ChactGPT s názvem “Web Browser” a stejným promptem, dostanu odpověď:

Na zámku v Linhartovech momentálně probíhají dvě zajímavé výstavy:

1. Výstava fotografií Jiřího Hajduka - Expozice zahrnuje fotografie z Hradce nad Moravicí, které představují místní přírodní a architektonické krásy.
  2. Výstava obrazů Andrey Klose - Tato výstava nabízí umělecká díla Andrei Klose, která jsou inspirována různými kulturami a přírodními motivy​ (Zámek Linhartovy)​.

Obě výstavy jsou k vidění v rámci turistické sezóny, která byla na zámku slavnostně zahájena 20. dubna 2024​ (Zámek Linhartovy)​. Pro návštěvníky je zámek otevřen o víkendech od 10:00 do 16:00 hodin​ (Kudy z Nudy)​.

Pokud vás zajímají další informace o zámku nebo jeho dalších akcích, můžete navštívit oficiální webové stránky Zámku Linhartovy zde.

Takže jo free verze asi není tak dobrý jako u konkurence, ale zato to vynahrazuje placená verze.

Dnes 1.5.2024 na mě v placené verzi ChatGPT vyskočili hláška, že je k dispozici nová verze ChatGPT, tak jsem mu rovnou položil otázku “Jakou verzi ChatGTP používáš a jak aktuální máš data?”

Používám verzi založenou na architektuře GPT-4, a moje data jsou aktuální do prosince 2023. Můžu ti nějak pomoci s konkrétní informací nebo máš jiný dotaz?