Komentář: Migrace na O2 TV 2.0? V roce 2024 je to pohoda!

Originál článek publikovaný na: Komentář: Migrace na O2 TV 2.0? V roce 2024 je to pohoda!

O2 TV patří k nejoblíbenějším řešením IPTV v České republice Operátor masivně investuje do nabídky sportovních kanálů V roce 2024 pokračují migrace zákazníků do O2 TV 2.0 Když mi před několika týdny do emailu přistálo oznámení o přechodu na novou verzi O2 TV 2.0, moc nadšený jsem nebyl. Se stávající podobou jsem byl spokojený a…

1 Like

Od včerejška jsem také na nové verzi. Byl jsem dost skeptický, ale zatím vše funguje (aplikace v televizi LG) a musím přiznat, že nové prostředí se povedlo a je docela atraktivní. Za mne jen dva mínusy - ten menší je nemožnost dostat se do EPG přímo ze sledovaného kanálu, ale pouze z hlavní obrazovky. A ten druhý jen tak nerozdýchám - nemožnost vytvoření vlastního seznamu kanálů!!! Chápu, že kupčení s pozicemi je pro O2 asi docela zajímavé, ale pro uživatele je to dost tragický signál směrem k nim…

2 Likes

Ano, 02 Tv 2 je prostě „super" a proto má v obchodě Play tak „vysoké" hodnocení. Pomalé načítání, nemožnost dostat se přímo na seznam kanálů, editace vlastního seznamu - to už je nejspíš úmyslně složité z důvodu aby jste si nevšimly kolik že tam je těch kanálů zbytečně zdublováno…

1 Like

Nic ve zlém, ale to je recyklovaný článek nebo máte tak kvalitní matroš, že jste úplně mimo? O2 TV 2.0 mám bohužel už více jak půl roku a v porovnání s původní verzí je to tragédie. Provozuji ji přes O2 settopbox a vážně jsem přemýšlel o přechodu někam jinam. A co mám informace, tak i O2 moc dobře ví, jak velký průšvih to je a hledá řešení, jak to řešit s co nejmenším dopadem na finance.

2 Likes

Na O2 TV 2.0 jsem migroval právě v těchto dnech a sepsal jsem současné dojmy a zkušenosti. S rychlostí načítání problém nemám :). A jak jsem zmiňoval v článku, třeba kolega Jakub byl nadšený mnohem méně (spíše vůbec). Pokud ale spokojený jsem, nebudu kritizovat…

PS: O2 TV provozuji cca 10-11 let, nějaké zkušenosti s ní už snad mám :slight_smile:

1 Like

2.0 je katastrofa… používám jen android / google TV ve staré verzi když jsem měl spuštěnou aplikaci O2 TV a na ovladači zmáčkl guide zobrazil se program o2 tv. Ale v 2.0 když zmáčknu guide televize se přepne z o2 app do tv režimu a zobrazí guide televize…

Na podpoře to nedokázali / nechtěli pochopit… že to je věc televize… na mé komentáře že v předchozí verzi 1.0 to fungovalo jak v Android TV tak v Google TV už nedokázali odpovědět.

Osobní zkušenost po přechodu na v 2.0 (tv Philips) :

  • startuje výrazně déle než předchozí verze
  • naopak někdy naběhne okamžitě po zapnutí TV - na pozadí se zvukem aktuálního programu, ale místo obrazu hláška, že není připojení k netu (nemám vůbec nakonfigurované pozemní vysílání, takže internet evidentně funkční je)
  • tak 2x do hodiny dojde k výpadku na cca 1s, obrazovka zčerná, objeví se jen ovládání O2TV přehrávače a pak přehrávání pokračuje dál
  • vlastní seznam nekomentuju, beru to jako vlastnost, ale zbytek pokládám za bugy, se kterými O2 dlouhodobě nic nedělá (a dělat nebude, dokud jim lidi z O2 TV nezačnou utíkat)

BTW. Úplně stejně se aplikace chová i na firesticku 4k od Amazonu, který je výkonnostně jinde než TV; ale to neřeším, protože to není podporované zařízení, ale jen to dokládá “kvalitu” aplikace O2 TV.

Dobrý den, jsme rádi, že vám aplikace funguje a nové prostředí se vám líbí. Funkci vytvoření vlastního seznamu kanálů plánujeme přidat v dohledné době, protože vnímáme, že je to velmi žádaná funkce. Věříme, že se brzy podaří. Aktuálně je možné využít funkci Oblíbených, kde si vyberete kanály, které se následně řadí na začátku v programu.
Domča, O2 Guru

Dobrý den, děkujeme za váš podnět.
I když se po spuštění objevily některé nedostatky, (které se při intenzivním interním testování neprojevily), tak se na jejich odstranění pracuje s max. prioritou. Nová O2 TV se stále vyvíjí, téměř každý týden přidáváme nová vylepšení a funkcionality. Pokud máte s funkčností nějaké potíže, stačí nám napsat na info@o2guru.cz detaily s číslem služby a rádi se na to podíváme. Domča, O2 Guru

Dobrý den, děkujeme za váš podnět. U některých zákazníků se objevují chyby, které se při testování produktu, před jejím spuštěním, neprojevily. Rádi situaci konkrétně u vás prověříme. Napište nám prosím přímo na email info@o2guru.cz, zašlete nám prosím údaje o službách a popis potíží a společně se na to podíváme. Domča, O2 Guru

Nemožnost si kanály seřadit tak jak chci, považuji v dnešní době za naprosto trestuhodné jednání O2. A nic to nezmění na tom ani fakt, že mají nejlepší nabídku sportovních kanálů. Diletantství…

U nás v došlo k migraci na novou verzi O2 TV před týdnem. Protože jsme tři máme rodinné sledování. Tři LG televize s aplikacemi, kdy každý se dívá na to své dle různých priorit. Aplikace fungují a řekl bych, že mají i lepší obraz. Velkým problémem je ovšem nemožnost vytvořit si vlastní pořadí programů. Jde hlavně o naši bábi. Je stará a neví jak se jmenuje program, ale ví, že v určitou dobu se dívá třeba na osmičku. Nerozlišuje názvy stanic. Deset oblíbených stanic v rodinném balíku taky nefunguje, protože to míchá nás všechny dohromady a pořád to něco mění. Mám již nainstalovanou aplikaci Magenta TV a tam máme už zase své pořadí stanic. Dnes, po zkušebním týdnu, jsem zaplatil první měsíc Magenty TV. Migrace O2 TV probíhá už snad rok a celou dobu slibují, že možnost vytvořit si vlastní seznam programů, už brzy bude. Doufal jsem, že až budou převádět nás, tak to půjde. Bohužel pořád to pro ně není důležité. Hezký den.

Máme LG TV a migrace proběhla před pár dny. A už předtím jsem se té verzi musel smát. O2 je jediná společnost, která ve své mobilní app neumožňuje Google Chromecast, což je v této době a i tak velké společnosti ostuda. I menší to mají. Když jsem jim už před více jak rokem psal, tak odpověď byla jaká? Jako vždy, jako by jste se ptali opožděného člověka. Nepodporujeme Chromecast, ale mělo by to být snad verzi 2.0 . No škoda mluvit. O vlastním seznamu kanálů škoda mluvít. Se ještě více nasměji, až nejmenší společnost vymyslí, že bude stačit říct nahlas První kanál a samo se to přepne načten kanál.

Aplikace je katastrofa. Na telefonu Samsung s androidem 14 si ani nic nepustím. Že prý chyba přehrávače. Tak jsem musel použít apk starší verze(tam to ještě fungovalo) a zakázat aktualizace.

Musím říct, že kolega @JozinekCZ a pár dalších měli zřejmě jen štěstí, že jim aplikace fungovala bezchybně a jsou z ní nadšeni. Ostatní už to ale vidí už jinak což dokazuje i velmi špatné skóre na Google Play.

Ale obecně je dost smutné, že takto žádaný produkt má na Google Play hodnocení 1,6 hvězdiček z 5. Tak špatně hodnocení jsem u aplikace už dlouho neviděl. Navíc od tak velké a renomované firmy jako je O2.

Škoda, že si aplikaci před jejím uvedením nenechali otestovat redakcí Svět Androida. Klidně ale napište @O2_Guru a pokusíme se společně napravit největší škody.

Za mě to může být o úhlu pohledu. Řazení kanálů bych taky bral… Ale jeho absenci nepovažuji za něco, co by zcela zásadně ovlivňovalo mí hodnocení aplikace. Ale dle recenzí je vidět, že zrovna tohle lidem v krku leží…

Tak asi tvoje potřeby a pohled na aplikaci je menšinový.

1 Like