Komentář: O2 sjednotilo internetové tarify. Neušetří nikdo

Originál článek publikovaný na: Komentář: O2 sjednotilo internetové tarify. Neušetří nikdo

Operátor O2 na začátku roku představil novou nabídku internetových tarifů MAX tarify jsou celkem čtyři a liší se pouze maximální rychlostí, cena je stejná 599 korun měsíčně nezní jako špatná cena, proti minulosti je to ale tiché zdražení Hned na úvod musím přiznat, že pro O2 mám slabost. Strávil jsem několik let na prodejně, byl…

Pokud je cena u všech tarifů stejná, jaký je pak důvod si pořizovat tarif s nižší rychlostí?

To je samozřejmě přirozená otázka, proto jsem psal, že 4 tarify jsou vlastně jen marketing. Teoreticky může zákazník na různě rychlý tarif očekávat různě velkou případnou retenční slevu… Teoretizuji, ale smysl by to dávalo.

Nejsou marketing. Jsou jistota ze tam kde je sit mizerna a pomala zakaznik nebude moct reklamovat rychost. Bude v te nejnizsi kategorii.
Dalsi vec je ze mame doporucim prechod jinam, jestlize ji zvednou cenu, nehlede na rychlost. Duchodkyne co jde na sit 2x za mesic + nejaky ten WhatsApp nepotrebuje platit 600 za 250Mb/s a za 20Mb/s uz vubec ne.

1 Like

Hacek je v tom, ze si tarif nebudes vybirat. Bude ti pridelen podle stavu linky.

Proto se mi v minulosti líbil základní tarif za 400. Sice proti optice v řadě měst to pořád není úplně nízká částka, ale pořád rozumnější než 600…

Jste si jistý, že O2 teď u svých tarifů garantuje rychlost? Ceny připojení s garantovanou rychlostí bývají někde úplně jinde.

Již nějaký ten rok https://m.zive.cz/ctu-si-vyslapne-na-poskytovatele-internetu-a-jejich-inzerovane-rychlosti-neodpovidajici-skutecnosti/a-206104

To je trochu jiná garance než jsem myslel :). Ale v pořádku

Budete na papírových 250 Mbit. Realita může být taková, že možná pojedete dál úplně stejnou rychlostí. Nedostávám se při měření přes 190 Mbps, byť linka dle O2 má zvládnout 250. Upload je cajk, ten lítá kolem 50.

Nepočítejme s tím, že dostaneme maximální rychlosti, ale naopak čekejme, že rychlost už nepůjde reklamovat, protože se dozvíme, že v dané lokalitě to rychleji bohužel nejede. Na nižší tarif přejít nepůjde, protože O2 bude mít jen jeden (to rozdělení, co mají teď, je jen dočasné).

Zajímavé bude hledat řešení, jak s “vyj*bávkou” 599 Kč naložit, pokud člověk využívá akce Airbank, která vrací 300 Kč, pokud se za služby O2 platí 600 Kč a více.

Platím 649 Kč, AB vrací 300, tedy mě net stojí 349. Při platbě 599 AB nevrátí nic, tudíž tahle skvělá akce pro mě výhledově znamená zdražení 250 Kč.

Řešení, co mě napadají:

A) posílat místo 599 o korunu víc :slight_smile: Podmínka AB je, že za služby O2 musím platit 600, já jsem spokojený, tak O2 zaplatím víc; o tom, že to že musím platit přesně není nikde ani slovo, asi doteď moc lidí nenapadlo platit víc, než si O2 řeklo :slight_smile: nebo
B) najít nejlevnější příplatkovou službu u O2 (aktuálně se nabízí O2 security za 59 Kč; opět se mi změna O2 prodraží) nebo
C) odejít jinam, ale velice není kam, když můžu využít jen VDSL, leda nějaký místil ISP, dokud nebude nebude mít podobně chytrý nápad jako O2. Ale i tak nedosáhnu na vratku z AB :-/

Posílat více je nesmysl, šlo by to do přeplatku a velikost vystavené faktury to stejně nezmění :slight_smile:

V podmínkách AB není o výši faktury ani slovo, je tam, že se za služby O2 musí zaplatit 600 a víc. Jste si jistý, že banka kontroluje faktury, které vystaví operátor? Nekontroluje jen výši odchozí platby na účet operátora?

Jsem si jistý, že u O2 i AB vědí co dělají a mají tyhle věci pořádně podchycené :slight_smile:

Já pojem marketing chápu jako proces hledání výhod pro zákazníka. Tak mě z pohledu zákazníka zajímá, jakou výhodu pro mě bude mít tarif s nižší rychlostí. :slight_smile:

Tohle prosím příště už ne! To že u nějakého hanlivého slova jeho část vyhvězdičkuješ, ale všichni i tak chápou, co jsi tím chtěl napsat, tak je to jako kdybys to napsal. A vulgarismy tady fakt nechceme. Tak příště bez toho! Díky

Jestli koukám správně, chybí v článku vcelku důležitá informace o tom, že stávající zákazníci budou převedení na max rychlost a příplatek k ceně bude 50 Kč. Takže se nejedná o převod z 299 na 599 atd

Oživeno: O2 nám potvrdilo, že stávající klienty, kteří mají nižší a levnější tarify, operátor převede na Max s nejvyšší možnou rychlostí na jejich lince, ale cena bude jen o 50 Kč vyšší

Chápu, že pro někoho je i těch 50kč na měsíc zbytečná investice, ale pro stávající zákazníky to tak dramatická investice nebude. A někdo to třeba i ocení. Dostat se k maximální rychlosti přípojky za +50Kč

Beru na vědomí a omlouvám se, nechal jsem se unést, běžně se tak nevyjadřuju.

1 Like