Jak si rozumí staré POCO s neoficiálním Androidem 14?

Originál článek publikovaný na: Jak si rozumí staré POCO s neoficiálním Androidem 14?

Konec podpory ze strany výrobce nemusí automaticky znamenat konec vašeho přístroje Pro řadu oblíbených telefonů vytváří vývojáři z celého světa skvělé neoficiální ROM Nad kvalitou podobných ROM se vznáší pochybnosti, staré POCO s Androidem 14 ale šlape Xiaomi pravidelně aktualizuje seznam telefonů, pro které již byla ukončena podpora a které už nikdy nedostanou žádnou aktualizaci.…

Když si vybírám telefon, tak se snažím brát model, co má kolem sebe i silnou komunitu. V minulosti, co jsem zkoušel různé ROM na třeba již neaktualizovaných zařízení, většinou největší problém byla právě použitelná aplikace Fotoaparátu. Sice se daly stáhnout nějaké porty Gcam, ale to taky většinou fungovalo jen na jednom ohnisku, nemluvě o udržování nějaké aktuální verze. Na gplay jsem nenašel nic zajímavého , včetně několika placených, co jsem si zkusil. A samozřejmě klasický problém u Samsungu, že na alternativních Rom nejde VoLTE a to mě neskutečně vadilo, tak jsem si řekl, že za to už Samsung nikdy. U řady S24 s podporou 7let už podobné věci nejspíš nebudou třeba dělat. Svižnost novějšího Androida na starším HW nikdy problém nebyl nebo já na to alespoň přímých pokusech nenarazil.

Já kdysi hodně zkoušel se Sony… Ono to často bylo mega rychlé, ale nikdy to nefungovalo pořádně. O fotoaparátu raději pomlčet