Jak čistíte displej telefonu? Máme tip na skvělou vychytávku!

Originál článek publikovaný na: Jak čistíte displej? Máme pro vás vychytávku | Svět Androida

Displej mobilního telefonu je jeho hlavní komponentou Je ale náchylný na zašpinění, protože se ho neustále dotýkáme Srovnal jsem tři způsoby jeho čištění. Rozdíly jsou větší, než byste čekali Lidé přistupují k čištění telefonu různě. Jsou mezi námi takoví, kteří na to úplně kašlou a dokud je aspoň zhruba vidět obraz, neřeší to. A pak…

Tohle je hodně přehnaný overthinking. Stačí cokoliv, co má v sobě více jak 50% alkoholu. Každý den po práci telefon očistím alpou a je čistý a sterilní…

Já si pravidelně myju ruce a uši. Věřte mi, pomáhá to.
Další výborná rada je netelefonovat, anebo nevytahovat telefon z krabičky. Hodně lidí to tak dělá i s autem. Auto nemají na ježdění, ale na leštění.
Ale máte pravdu v tom, že je dobré, když je na telefonu něco vidět. Hlavně je třeba čistit zadní stranu, aby bylo vidět, že máte vlajku.
Přeji hezký den

1 Like

Dovolím si upozornit na jednu maličkost - není dobré používat na každé čistění displeje čisticí roztok nebo nedejbože alkohol. S odstraněním otisku totiž pomalu, ale jistě smývame i oleofobní vrstvu, takže po čase (cca po měsíci až třech) zcela zmizí a otisky prstů a mastnota se objeví dříve a intenzivněji. Čisticí roztok použít jen jednou za měsíc až dva pro důkladné vyčištění a v mezidobí čistit kvalitním vyhrazeným ubrouskem z mikrovlákna a ten obměňovat podle jeho znečištění. Vlastní zkušenost. A čištěním alkoholem se raději opravdu vyhnout.

1 Like

Více o oleofobní vrstvě zde

Raději jsem si to ověřoval a zrovna Whoosh, který v článku zmiňuju, se kasá, že oleofobní vrstvu nepoškozuje. Se zbytkem tvého textu nelze nesouhlasit, použití nevhodných prostředků ji poškodit může.

Článek jsem aktualizoval o upozornění na možnost poškození oleofobní vrstvy a také o informaci, že zmíněný čisticí prostředek by měl být v tomto směru bezpečný. Díky za konstruktivní tipy

1 Like

No, upřímně řečeno, pokud Whoosh je skutečně založen na nanotechnologiích (jak píší na svých stránkách), tak bych tomu i věřil. Sám mám své kolo ošetřeno nanotechnogiií české firmy, funguje to grandiózně, kolo stačí spláchnout čistou vodou (i studenou z kbelíku) a všechna špína sjede i bez mydlin. Pár kapek ještě mám (lze to použít i na sklo), zkusím a dám vědět. Jó, ochrana nano je dobrá věc, je potřeba aspoň trochu znát, jak to funguje.

1 Like

Čistím mikrovláknem, jednou za čas i čistou desinfekcí na povrchy a mikrovláknem. Za ty 2 roky nepozoruju žádné zhoršení :person_shrugging:t2:

Tak jsem vyzkoušel jednak tu svou nanotechnologii Pikatec a jednak jsem zakoupil i WHOOSH! Screen Shine Pocket čistič obrazovek - 8 ml na CZC (169,- Kč) - každé na jném telefonu. Výsledek je srovnatelný - perfektně hladký a čistý povrch, případné nové mastnoty lze lehce odstranit (i tím tričkem :smile:) , ale cenově vychází jednoznačně lépe WHOOSH!, ten Pikatec se vyplatí jedině, když mi zbude po ošetření kola/auta/moto. Teď budu jen zvědavý, po jaké době bude potřeba znovu ošetřit .

1 Like