Zamyšlení: Má smysl zlepšovat odolnost telefonů, když si skoro každý koupí kryt?

Originál článek publikovaný na: Zamyšlení: Má smysl zlepšovat odolnost telefonů, když si skoro každý koupí kryt?

Výrobci se neustále chlubí zvyšováním odolnosti telefonů Mnozí „paranoidní“ uživatelé ale přesto stále kupují ochranné kryty Nabízí se tak otázka, zda není lepší více se soustředit na design příslušenství Smartphone se postupem let stal předmětem, který s sebou obvykle nosíme úplně všude. Je přitom jedno, zda se bavíme o výletu do aquaparku, turistickém výšlapu nebo…

Zamyšlení pro autora:
Vydrží více odolnější telefon s krytem, nebo odolnější telefon bez krytu?
Anebo:
Vydrží více méně odolný telefon s krytem, nebo odolnější telefon s krytem?

Osobně nosím rád telefony bez obalu, rád si užívám jejich design. No a občas si ho neužívám moc dlouho :slight_smile: Naposledy mi vypadl z ruky Pixel 8 Pro :face_with_spiral_eyes: :dizzy_face:

Kdyby mobily neměly super zklouzavá skleněná záda, tak bych kryt nekupoval, ale takhle je, aspoň u mě, kryt víceméně nutnost.

Já kupuju kryty hlavně proto, že původní materiál telefonu mně klouže z ruky. Dnes ale snad poprvé jsem váhal, jestli nenechat Pixel 8a bez krytu, ale originální kryt je natolik povedený, že si ho nakonec nechám také v krytu.
Nechci raději psát, že mně telefony nepadají - za prvé občas spadl a jednou ho fakt zachránil kryt a za druhé jednou je to vždycky poprvé…
Ale jinak s autorem souhlasím v tom, že i kryty by se měly dělat pořádně a jako designovky.

2 Likes

Opravdu se stále zvyšuje odolnost? Mám dojem, že posledních pár let je u většiny mobilů odolnost IP68 a dál se nezvyšuje.

Myslím, že autor myslel odolnost proti rozbití

1 Like

Přesně tak, o IP rating tady ani tolik nejde… :innocent: