Firsty nabízí internet v mobilu zdarma, jen s malým háčkem. Musíte sledovat reklamy

Originál článek publikovaný na: Internet zdarma po celém světě? Vyzkoušeli jsme Firsty!

Firsty je operátor, který funguje ve více než 70 zemích Zajímavý je tím, že nabízí data zdarma, platíte shlédnutím reklamy Data zdarma jsou ale hodně pomalá, k dispozici je i rychlejší placená verze Firsty je operátor, který nabízí data po celém světě. Jde na to ale od lesa. Ví, že spousta lidí slyší na slovo…

Nemá tam u rychlosti být Mb/s místo MB/s ? V tom Testu rychlosti to mají uvedené chybně.

1 Like

Řekl bych, že rychlost 0.12 Mb/s by byla opravdu k ničemu

Každopádně u verze zdarma uvádíte rychlost 0,08 MB/s, což vychází na 640 kb/s a to je prakticky také úplně k ničemu. Kvůli reklamám nejde s touto rychlostí načíst ani počasí nebo jízdní řád. Přečíst mail zcela nemožné. Zkoušel jsem to. Ono obecně nabízet služby, kde rychlost bude někde mezi 2G a 3G mi přijde v této době absurdní. :-))

1 Like

S tím nelze nesouhlasit. A proto je tu tento článek, aby si lidi mohli udělat představu, jestli má taková nabídka smysl.

Zamýšlím se, že si Firsty tedy může myslet, že by mohl uspět. Ale ony jsou i různé levné tarify našich tří hlavních operátorů, kde jsou podobné rychlosti. To snad nemůže nikdo mít. Zvláštní.

Google měření rychlosti tam má chybu v zobrazované jednotce. Ukazuje MB/s, ale správně to je Mb/s. Tuto chybu už tam mají pěkně dlouho a divím se, že to ještě neopravili.

1 Like

Článek jsem aktualizoval o opravu jednotek, která má Google špatně. Díky všem za upozornění.

100 MB v plné rychlosti. To mám tak na pár aktualizací v Google play. A potom povinně čučet na reklami ? Tak to tedy nevím, nevím.

Pamatuju nedávno časy, kdy v EU nebyly data “zdarma” a měl jsem na týdenní dovolenou v Itálii 200 MB a stačilo to. Muselo. Kouzlo bylo v tom, že aktualizace počkaly.
Nerozumím současné potřebě mít všechno v maximu a nejlíp zadarmo.

To já pamatuji několik dovolených u moře v 90. letech, kdy jsem neměl vůbec mobil a super. Kdo by dnes zvládnul být dobrovolně týden bez mobilu? K zamyšlení. :-))

Není to zas až tolik let, kdy jsem Vodafone platil za: neomezená data, neomezené SMS a neomezené volání 1780 Kč !!! Ano, 1780 Kč. Čtete dobře.
Nikdy jsem zadarmo nic nechtěl a také neměl.
Až po/od zásahu ČTÚ plalatím cenu obvyklou.
Stále se mi ještě divíte ?

Být bez mobilu, tak to mi nedělá vůbec žádný problém.
Dnes již stačí hodinky :melting_face:.

Samozřejmě, že jsem tím myslel být týden bez jakéhokoliv chytrého zařízení. :-))

To já pamatuju, že cca před 20 lety byly paušály, kde za 1500 Kč bylo 40 volných minut volání, 50 volných sms a neomezený wap, což byl internet v mobilu v síti 2G, takže najít tam třeba jediný odjezd autobusu, se načítalo 10 minut. To byly časy. :slight_smile: