Co mají společné rozmazaná tekoucí voda a trhané video? ND filtr

Originál článek publikovaný na: Tekoucí voda? Trhané video? ND filtr pomůže| Svět Androida

Mobily dnes dokáží produkovat kvalitní fotky i videa Nedostatek světla zvládají bez větších problémů Když je ale světla moc, neobejdeme se bez pomoci hardware Píše se rok 2024 a pokud mám pořádný mobil, stačí stisknout spoušť a mám skvělé fotky či videa – anebo že by to nebylo až tak samozřejmé? I když jsou počítače…

1 Like

Rozmazaný flek místo vody je fotografické klišé, stejně jako ostré jen řasy bližšího oka na portrétu, převod všeho možného i nemožného do černobílé, nebo jako fotka, odbarvená s výjimkou hlavního motivu, případně jako přehnané HDR. Člověk si to párkrát zkusí a jde dál.

@Karel_Endler To je názor, který ti neberu, i když hodit na jednu hromadu hloubku ostrosti a lokální desaturaci mně přijde přehnané. Článek měl demonstrovat možnosti a jak funguje ND filtr. Navíc problémy s trhaným videem jinak nevyřešíš.

ND filtry jsem zrovna řešil v souvislosti s fotkami z DJI. Fajn článek, díky :slight_smile:

2 Likes

@Marek8 Ano, když jsem lítával s dronem, tak jsem právě poprvé narazil na ten problém s trhaným videem. Díky za pochvalu!

O videu jsem tuším nepsal. Fajn, že ND pomáhá.