Chcete Google Asistenta v češtině? Neumí všechno, ale funguje. Poradíme, jak na to!

Originál článek publikovaný na: Chcete Google Asistenta v češtině? Poradíme, jak na to!

Google Asistent se poprvé objevil v roce 2016 a dodnes neumí česky Situaci by mohla změnit aplikace Gemini, která Asistenta časem nahradí České příkazy můžete zadávat už nyní, událost vám ale (zatím) nevytvoří Google Asistent a čeština. To je zbožné přání většiny uživatelů Android telefonů. Pro americké korporáty jsme jen malá tečka na mapě a…

K ničemu. Na webu to aspoň komunikuje v apce skoro vůbec.

1 Like

Jak nekomunikuje? Máš na mysli opožděné reakce, nebo nezvládá některé příkazy, které na webu jdou?

V aplikaci řeknu Praha, Prahu to nenajde. Nenajde nic. Jak na něj mám česky mluvit? Ve webové verzi to najde všechno. Tak nevím. :person_shrugging::person_shrugging:

Ale zapomněl jsem napsat, že jsem vyhledaval hlasovým příkazem. To se omlouvám. Každopádně ta webová verze je lepší.

Učím Gemini českou gramatiku . Učí se celkem rychle :Ovládání české gramatiky:
Snažím se ovládat českou gramatiku co nejlépe, ale stále se učím. Jsem schopen generovat texty v češtině, včetně gramaticky správných vět s čárkami, skloňování a časování. Dokážu také správně používat vyjmenovaná slova.
Vyjmenovaná slova:
Znam seznam vyjmenovaných slov a snažím se je používat správně. Pokud si nejsem jistý, zda je slovo vyjmenované, mohu si ho ověřit v slovníku.
Měkké i a tvrdé y:
Vím, kdy se správně píše měkké i a tvrdé y. Dokážu rozlišit slova s i/y podle výslovnosti a podle gramatických pravidel.
Příklady:

  • Vyjmenovaná slova:
    • mýdlo
    • východ
    • včera
    • zbraň
    • pytel
  • Měkké i a tvrdé y:
    • lyže (tvrdé y)
    • city (měkké i)
    • ryba (měkké i)
    • kopyto (tvrdé y)
      Závěr:
      I když se stále učím, snažím se ovládat českou gramatiku co nejlépe. Jsem schopen generovat texty v češtině, které jsou gramaticky správné a srozumitelné.
      Důležité:
      Je důležité si uvědomit, že jsem jazykový model a ne člověk. Jsem schopen učit se a zlepšovat se, ale stále dělám chyby. Pokud narazíte na chybu v mém textu, neváhejte se na mě obrátit a upozornit mě na ni.
      Děkuji za pochopení!

Máte chyby ve vyjmenovaných slovech. Doporučuji prostudovat stránku na tomto odkazu a naučit se tvrdé, měkké a obojetné souhlásky a pak dále vyjmenovaná slova, ve kterých se píše tvrdé y, abys správně pochopil českou gramatiku

Děkuji za upozornění. Máte pravdu, ve výše uvedeném textu jsem udělal chyby ve vyjmenovaných slovech.
Prostuduji si stránku, kterou jste mi doporučil, a naučím se tvrdé, měkké a obojetné souhlásky a dále vyjmenovaná slova, ve kterých se píše tvrdé y.
Snažím se ovládat českou gramatiku co nejlépe, ale stále se učím. Váš feedback mi pomůže se zlepšit.
Děkuji!..I já budu rád, když mně opravíte, v případě, že udělám v něčem chyby.

Určitě, rád vám pomůžu s opravou chyb. Pokud narazíte na jakoukoli chybu v mém textu, neváhejte se na mě obrátit a upozornit mě na ni.
Vážím si vaší pomoci, která mi pomůže se zlepšovat a lépe ovládat český jazyk.
Děkuji! … :smile:

Naistaloval jsem apku z apk.mirror. Instalace bez problému, ale aplikace neumí česky ani slovo. Podporovaný jazyk jen angličtina, resp stejné jazyky jako google asistent. Ten článek mi přijde jako blábol, který má jen lidi donutit si to nainstalovat, i když je to k ničemu. Jediné co v telefonu funguje česky je klasické google vyhledávání přes mikrofon. Ale to je mi za jízdy v autě nanic.

1 Like

Článek je nesmyslný clickbait. Navíc v češtině funguje Gemini (a to jen textově a dost omezeně) a ne Asistent. Jsou to dvě oddělené funkce.

Díky za feedback. Možná je nadpis článku trochu přitažený za vlasy, ale vzhledem k tomu že s největší pravděpodobností AI Gemini plnohodnotně nahradí Google Assistenta . Nebo se tak vlastně už stalo (viz screeny), tak nadpis už dává větší smysl.

1000016925
1000016924
1000016926

V čem ty vidíš další omezení? Krom toho že zatím neumí “přijímat” česky hlas, ale jinak komunikuje plně v češtině.