Instalujte! Google Gemini oficiálně v českém Obchodě Play!

Originál článek publikovaný na: Stahujte! Google Gemini je v Play v Česku! | Svět Androida

Google vydal generativní AI Bard, kterou později přejmenoval na Gemini Google Gemini může na mobilu fungovat jako asistent, ale dlouho nebyl dostupný v ČR Google uvolnil Gemini v Obchodě Play pro ČR 30.5.2024 Google uvolnil do Obchodu Play aplikaci Gemini. Není už nutné ji stahovat pokoutně a instalovat APK. Google oficiálně zpřístupnil aplikaci už 30.6.2024,…

Je skvělé, že konečné nebudu muset instalovat jen APK z jiných zdrojů. Ale co ta čeština? Proč neumí i český hlas na vstupu? Někdy tomu Google vážně nerozumím.

1 Like

Ani nemluv. Přitom kdy už tu byl krásně funkční Google Now?

2 Likes

No minimálně v tomto strčí OpenAI se svým ChatGPT 4o, do kapsy.

Aktualizace: V článku jsem opravil chybné datum 30. 6. na správné 30. 5.

Gemini je od Googlu.
Google má Google překladač.
Gemini používá Google.
Gemini neumí překládat do češtiny a opačně.
Kde je v této absurditě problém? :-))

2 Likes

Bohužel mezi klávesnici a židlí, ale u tebe Jirko. Sorry, vím že to není zrovna empatický přístup, ale ty tvoje časté reakce ve stylu, nepřečetl jsem článek, ale musím se k tomu vyjádřit, jsou už dost únavné.

Nechceš redakci projevit trochu více úcty a články alespoň číst, než k nim začneš dávat své vhledy?

Pokud by jsi totiž článek četl, věděl by jsi:

  • Gemini umí perfektně česky, ale převážně v textové podobě
  • nejde u něj ale v aplikaci nastavit jako nativní jazyk čeština
  • a proto neumí ani komunikovat hlasem v českém jazyce tam a zpět

Čti ty články prosím :roll_eyes:

Kdybyste uměl číst mezi řádky, tak Vám dojde, že se logicky ptám na tohle: Proč čeština nejde nastavit jako nativní jazyk, když její zavedení do systému už dávno nemůže být takový problém?

Chtěl jsem zkusit ale bohužel je nekompatibilní zařízení :joy: tak si počkám ještě nějaký rok :eyes:

Škoda, že mi nefungují hlasem ovládané rutiny, vypadá že ještě není podpora. Musím stejně přepnout na starého asistenta :disappointed:

Google Gemini by jako asistent měl umět toto

To mám zapnuté a při vyslovení hlasového příkazu to hodilo jen nějakou hlášku.

Hmm máš pravdu, nefunguje to dobře. Škoda :frowning:

Moje zkušenost ještě s Bardem neni dobrá. Psal jsem nějaké scripty v GoogleSheet. Chat GTP to celkem zvládal, ale myslel jsem si, že Bard od Google na to bude lepší. Nebyl, generovala řádově horší kód, často s neexistujícími příkazy.

Je to sprostarna něco pro nás uvolnit oficiálně a nepodporuje český jazyk dělají si z nás srandu nebo co??

Gemini umí hlasové ovládání v češtině…ale pouze přes Gboard