Zprávy Google dostávají dlouho očekávanou funkci, Češi ale zapláčou

Originál článek publikovaný na: Zprávy Google dostávají dlouho očekávanou funkci, Češi ale zapláčou

Zprávy Google konečně dostávají funkci, na kterou se čekalo měsíce Nyní je možné přímo v aplikaci konverzovat s umělou inteligencí Gemini V Česku zatím novinka k dispozici není, snad se dočkáme v budoucnu Google se snaží umělou inteligenci integrovat všude kam může. Zatímco v kancelářských službách slouží jako chytrý pracovní pomocník, aplikace Zprávy Google obdržela…

Nebylo by lepší písnout(?): Za několik let. Viz Asistent Google a Bixby od Samsungu.

1 Like

Gemini od Googlu je absolutně nepoužitelný paskvil který nic neumí. Ve srovnání s ChatGPT nebo Copilotem silně zaostává a to i ve své placené verzi advanced. Je sice hezká integrace třeba do Gmailu, ale když zadám že chci souhrn dnešních důležitých emailů tak mi napíše že přišel nějaký Newsletter od Alzy, ale že mi přišla odpověď od nějakého vývojáře kterého jsem kontaktoval kvůli chybě v aplikaci už nějak nezmíní.

To stejné i u Dokumentů a podobně. Bude stále dokola tvrdit jak má přístup do Google disku ale když chci vytvořit šablonu na nějaký dopis tak mi to vyplivne přímo do konverzace s tím že nemá přístup aby vytvořil dokument. Když jsem chtěl najít hotel v Brně tak mi vypsal jen 3, když jsem chtěl informace o konkrétním hotelu tvrdil že neexistuje. Když jsem to zkusil jinak a chtěl zjistit nejbližší MHD zastávku od konkrétní ulice, vypsal mi zastávku vzdálenou 2km.

Stejně tak bude tvrdit jak umí vygenerovat obrázek aby ve výsledku poslal obrázek z internetu, který ani neodpovídá zadání a poté sdělil s omluvou, že nemá schopnost vytvářet obrázek.

Vidím to zkrátka hodně nedodělané a nezachrání to ani integrace do různých jiných aplikací, pokud Google tedy opravdu hodně nezapracuje na databázi a schopnostech jeho AI, dopadne to nakonec jako X jiných projektů které nakonec pohřbil.

2 Likes