Velký stropní panel z IKEA můžete ovládat mobilem. Barvu světla si můžete změnit dle nálady

Originál článek publikovaný na: Velký stropní panel z IKEA můžete ovládat mobilem. Co stojí?

IKEA v Česku prodává nové LED panely JESTTRÖM Dvojice stropních svítidel podporuje ovládání mobilem Lze měnit odstín jejich bílé barvy, vyzáří až 5 100 lumenů Není to tak dlouho, co IKEA uvedla na tuzemský trh chytrý nástěnný LED panel, který se dá ovládat telefonem a umí měnit barvy. Spolu s ním se do Česka dostal…

Autor zapomnel zminit ze k chytremu svetlu, pro vyuziti moznosti mnenit barvu a intenzitu svetla je treba dokoupit chytry vypinac ktery vyjde na cca 300 kc. A pro integraci do chytre domacnosti (a pro moznost ovladani aplikaci Ikea) je treba jeste dokoupit Ikea gateway, ktera vyjde na 1500 kc. Jinak tohle svetlo mam a jsem s nim naprosto spokojen

Ahoj, díky za reakci! :blush: Já produkt nezkoušel, takže jsem vycházel pouze z popisku na oficiálním webu. Tam bohužel nic z toho, co píšeš, explicitně uvedeno není, tudíž jsem to ani v článku nezmiňoval.

Vážně tedy nejde světlo ovládat telefonem, pokud si nepřiplatím za gateway?

A barvu světla není možné měnit telefonem? Musím si doopravdy koupit ovladač za další tři stovky?

Ptám se, jelikož v popisku stojí mimo jiné tohle, na což jsem docela spoléhal:

Snadno jej ovládáte pomocí dálkového ovladače nebo chytrého telefonu.

No, pro ovladani telefonem je opravdu potreba gateway za 1500, az pak je mozne svetlo (barvu, intenzitu) ovladat telefonem. Taky je mozne ovladat svetlo dvema ovladaci, ale az po te co ce pripoji brana.

Moc díky za odpověď, do článku jsem informace připsal :slight_smile:

1 Like