Tip: Pořád čekáte na HyperOS? Změňte si v telefonu region!

Originál článek publikovaný na: Tip: Pořád čekáte na HyperOS? Změňte si v telefonu region!

HyperOS a Android 14 už obdržela řada telefonů Xiaomi a rovněž první POCO Aktualizace už dorazila do České republiky, zatím ji ale neobdrželi všichni Ukážeme vám jednoduchý trik, se kterým můžete příchod HyperOS výrazně urychlit HyperOS společně s Androidem 14 už v České republice obdržely modely Xiaomi 12T, Xiaomi 13, Xiaomi 13T, Xiaomi 13T Pro,…

Přepnuti na tyto regiony nepomohlo. POCO F5 Pro stále na MIUI Global 14 0.7.

Global nebo EU? To je vcelku zásadní rozdíl… PS: update první dorazil do POCO F5, Pročko v článku nezmiňuji

Je to EU verze : MIUI Global EU 14 0.7. (TMNEUXM) a mám ji od 5.8.2023.

Na serverech již je k dispozici ROM HyperOS pro moje POCO, ale pro odemknuté telefony. Raději ještě počkám.

Global se uvolňuje jinak :slight_smile:

POCO F 5 Pro je ve fázi testování

Na 12T Pro dorazí také? Děkuji

Ano, ale musíme počkat, 12T Pro celkově dostává aktualizace trochu pomaleji, také ho mám doma

Na 12s při změně regionu (Švýcarsko) se aktualizace objevila. Stáhnu přes noc a uvidí se

1 Like

Proč by měla pomoct změna regionu na Indii, když Indie má svojí vlastní verzi ROM? Doteď byla Evropská a Indická verze odlišná. Já kupříkladu používám Indonéskou kvůli MIUI dialeru a jelikož Indonésie vydává vždy o něco později, tak vím, že si zřejmě ještě počkám. To moc nedává smysl. :thinking: Nebo došlo od vydání HyperOS k nějakému sjednocení? Slyšel jsem kupříkladu něco v tom smyslu, že třeba vůbec není jisté, zda-li bude Indonéská verze ROM. Je v tom nějaká souvislost? A v tomhle smyslu bych se chtěl zeptat, jestli má EU ROM google dialer a tím pádem stále nepodporuje nahrávání hovorů? Díky za odpověď.

Proč? Protože to tak prostě funguje :). EU ROM z podstaty věci nahrávání hovorů bude jen těžko podporovat.

Tak chápu třeba změnu na Polsko, které čekám, že má EU ROM. Švýcarsko má Global? Pokud ano, tak tam to taky moc smysl nedává. Nemůže to být prostě náhoda? Nechci se přít, jen tomu zkrátka z logiky věci moc nechci věřit. :slightly_smiling_face: Smysl by to dávalo, kdybych měl nainstalovanou EU verzi, změnil region na Švýcarsko a hle, objevila by se ke stažení Global, ale ne EU. :slightly_smiling_face: Proč z podstaty věci? Chápu, že máte na mysli GDPR, ale proč třeba telefony ASUS GDPR neřeší a továrně nahrávání podporují? Neměl jsem třeba v ruce Samsung, tak nevím, jak to mají ostatní výrobci, ale konkrétně třeba ten ASUS s tím problém nemá. Proč?

Netuším jak to vidí ASUS, ale velcí výrobci od nahrávání dali ruce pryč a mají k tomu důvody. Ne, náhoda to u změny regionu fakt není :slight_smile:

Dobrý den. Mám jen takovou otázku jestli náhodou nevíte kde by mohl být problém. Mám Xiaomi 13 globální verzi. A pořád jsem na miui 14.0.9 i když kamarád už má normálně hyper os se stejným telefonem. Zkoušel jsem změnu regionu a pořád nic. Nevíte kde by mohl být problém? Děkuji

Telefon od operátora nebo například odemknutý bootloader