Telefonu Lenovo k6 power nejde zapnout (PA5E0086CZ)

Dobrý den. Měl bych prosbu. Asi 2 neděle mi to nejde zapnout a ani nesvítí kontrolka. Večer jsem to připojil na nabíječku a nastavil jsem. Samozřejmě se budík ráno neozval. Ještě chvíli svítila kontrolka a zobrazilo se trvalé spouštěcí logo. Odložil jsem to na stůl a na chvíli jsem odešel. Potom jsem se vrátil a už nesvítil ani display a ani kontrolka. Tak jsem to zkusil dát do nabíječky a nic se nestalo. A v tu chvíli mi došlo, že když nesvítí ani kontrolka, je problém uvnitř. Pokusil jsem se tam dostat. Sáhnul jsem si na baterii. Byla z vrchu pomačkaná. Myslím si, že to je baterií. Ještě před odejmutím jsem zkusil telefon připojit k počítači. Něco se ve správcích zařízení zobrazilo. Byl tam nápis se žlutým trojúhelníkem a uvnitř černý “!”. Baterie v tom stále ještě byla. Tak jsem ji odejmul a zkusil jsem to připojit k PC. Stala se úplně stejná věc. Telefon do teď nejde. Může někdo poradit co s tím?

Ahoj a díky že si se obrátil na Komunitu Svět Androida.

Původně jsme chtěli spouštět poradnu až později, ale trochu jsi nás předběhl :slight_smile: (snad nevadí že tykám). To že se ptáš už teď vůbec nevadí, jen bude toto vlákno později přesunutu do sekce Poradna, ať nemate jiné čtenáře a nemíchá se s Komentáři ke článkům. A teď onomu porouchanému Lenovo K6 Power, které nejde zapnout.

Vypadá to, že Android telefon Lenovo K6 Power se prodává už do roku 2016 a patří ještě mezi ty mobily, které mají vyměnitelnou baterii. Což je pro tebe vlastně výhoda. Aktuálně strojí cca 3400 Kč, takže se vetší opravy už nevyplatí. Jak celý systém popisuješ mohlo by se jednat o vadnou baterii, nebo o horší problém v podobě vadné součástky, nebo software, který se stará o nastartování mobilu. Přece jenom už je to takový dědeček :wink: a má už něco odkrouceno.

Doporučoval bych následující postup

1. objednat si novou baterii, strojí cca 300 Kč třeba tady
  2. ideálně si baterii vyzvednout osobně a přímo na prodejně, sám vyměnit (běžně se dodávají nabité na cca 50 %)
  3. Pokusit se telefon zapnout, pokud se zapne, dát na nabíječku, nabít na 100 % a pak chvíli mobil používat a pozorovat zdali se nevybíjí rychleji než bylo zvykem
  4. pokud se mobil ale nezapne, bude svítit nějaký chybová hláška, nebo se bude rychle vybíjet, baterii bych vrátil a koupil nový mobil, protože starý se už nevyplatí opravovat

Děj pak prosím vědět jak jsi dopadl. Díky a držíme palce s opravou.