Stránky Svět Androida se špatně zobrazují :(

Nevím jestli ten trabl nemám jen já, ale na firefoxu na tabletu se ty vaše stránky prostě nezobrazí. Bílá plocha a šlus. V režimu čtečky je tam aspoń text, nic víc.

Díky že jsi napsal. Mohl by ses s námi prosím podělit o screen tvé obrazovky, kde je vidět problém, který popisuješ? A upřesnit kterých konkrétních stránek se to týká?

Zkusil jsem nainstalovat prohlížeč Firefox na desktop PC a jak na https://www.svetandroida.cz/, tak i https://komunita.svetandroida.cz/ se zdá být u mě vše v pořádku.

Je to mobilní firefox. Týká se to každý vaší stránky, naskočí náhled a během vteřiny mám jen bílou plochu. když dám přepnout na stránky pro počítač, je tam něco sem tam, ale 90% opět nic a zbytek nesmyslně rozhozenej. pomůže jen režim čtení, ale je to samozřejmě osekaný jen na text.

Tak jen upřesnění, jedná se o světandroida.cz, to druhý jsem nezkoušel. A jen firefox.

A mas vsetko aktualizovane? Teraz som si stiahol Firefox a mne funguje vsetko v pohode. Skus si pozriet aktualizacie alebo potom skus reinstal

1 Like

Takhle to vypadá když dám zobrazení pro počítač. Ten sloupek napravo jde rolovat nahoru a dolu. V normálním zobrazení tam není ani to. Jiný browswey to nedělají. Firefox mám aktualizovanej.

Tak to bude chyba prehliadaca ked ostatne ti to zobrazuju spravne. Mohli by to vyriesit aktualizaciou

Díky za screnn, ale zdá se že to není jenom bílá stránka, ale že se ti tam přece jenom něco zobrazuje.

Udělám si pro sebe rychlý checklist:

  1. Prohlížeč: Firefox (poslední verze)
  2. Zařízení: mobil, nebo tablet
  3. Operační systém: Android
  4. Něco blokuje celou stránku? ne jen její část
  5. Používám nějaké blokátory reklam? ??
  6. Jaké rozlišení má moje zařízení? ??

Je to správně tak jak jsem to napsal? Případně můžeš za sebe doplnit 5 a 6 bod? Pomohlo by, kdybys sem dal ještě screenshot hned po načtení stránky bez scrolování, ať mám lepší představu kde by mohl být problém.

Ale být tebou, ještě bych vyzkoušel:

  1. smazat cookies prohlížeče (stačí jen pro nás web) - pokud bys nevěděl jak na to, stačí dát vědět, poradíme
  2. zkusit tu samou stránku načíst v anonymním režimu daného prohlížeče
  3. vypnout AdBlock a jiné blokátory

Tak znovu i když už jsem to psal - mobilní verze zobrazí bílou stránku, při přepnutí na vrzi pro počítač viz screen. Používám Ublock, ale tím to není, když ho zakážu, je to stejný. Tablet android 10, rozlišení 1920 x1200. Na mobilu to jde normálně.

Bohužel aktuálně nemám zařízení s tímto rozlišením, ale rozlišení jsem nasimuloval v Firefox developerské konzoli. Nemusí to být vždy totéž, ale většinou to odpovídá.

Ve Firefoxu jsem vše nechal v základním nastavení a neinstaloval žádný doplněk. Vyzkoušel jsem jak klasický režim, kde se zdá, že vše funguje korektně (viz screen níže).

Ale i anonymní režim, kde se zdá vše taky v pořádku, až tedy na fakt, že Firefox v anonymním režimu blokuje jakoukoliv reklamu :poop:

  1. Zkus ještě vymazat zmíněné cookies, tady je návod Clear cookies and site data in Firefox | Firefox Help
  2. Úplně vypni všechny pluginy, protože se zdá, že minimálně jeden z nich modifikuje náš web a tím jej rozbíjí
  3. A jako úplně možnost pokud nepomůže ani jedna z předešlých bych, Firefox odinstaloval a znovu nainstaloval

Pak mě napadá, že můžeš mít ještě nějaký zádrhel na síti, pokud i tam používáš nějaké blokátory, komprese dat, nebo proxy servery, ale to hádám, že je už trochu složitější.

Ok, takže cookies smazaný, všechno povypínaný, k ničemu. Nakonec jsem zkusil anonymní režim a v něm to funguje ok. Jste ale jediný. Na jiných webech žádnej problém.

To je ale divne. Ja som to skusal na 3 telefonoch (tablet nemam) a vsade mi stranka fungovala hned na prvy krat

1 Like

Rozumím tomu, že je mnohem jednodušší hledat chybu někde jinde než u sebe. A je možné, že opravdu někde nějaká anomálie na našem webu může být, i když usilovně makáme každý den, aby tomu tak nebylo.

Pokud jsi ale zatím jediný, kdo se s touto chybou potýká, a nám se jí zde nepodaří replikovat i jinde. Je dost pravděpodobné, že chyba bude někde u tebe nebo na zařízení (případně po cestě k němu) Naznačuje tomu i fakt, že v anonymním režimu ti vše funguje korektně.

Možná ještě jako poslední možnost mě napadá, poslal bys nám sem screen z tvé developerské konzole po načtení webu svetandroida.cz ? Jistě tam bude nějaké vodítko, kterého bychom se mohli chytit. Tady je k tomu nějaké povídání how to open the error console on the mobile firefox? | Firefox for Android Support Forum | Mozilla Support

Já ale nikde netvrdím, že není chyba u mě. Jenom říkám, že jiný weby mi to nedělají, a že jich denně skouknu fakt hodně. S konzolí se fakt patlat nebudu. Ale díky za snahu.

I tobě díky za feedback a čas.