Samsung Galaxy S24 Ultra přežil pád ze 4 kilometrů! Neměl ani škrábanec, tvrdí majitel

Originál článek publikovaný na: Samsung Galaxy S24 Ultra přežil pád ze 4 km! Bez škrábnutí

Samsung Galaxy S24 Ultra nabízí odolnější konstrukci než předchůdce Jednomu (ne)šťastlivci telefon vypadnul z kapsy při skoku padákem Přestože urazil téměř 4kilometrovou vzdálenost, než dopadnul na zem, přežil Tenhle majitel vlajkové lodě Samsung Galaxy S24 Ultra měl pořádně štěstí. Pořádně drahý telefon mu vypadnul s kapsy při seskoku padákem a dle jeho slov letěl střemhlav…

To je úžasné že Horste jen jsem překvapen že se nejedná o telefon firmy Apple - doufám že ten článek bude mít pokračování :joy:

1 Like

Když spadl Apple tak musí i samkšunt :joy:

Tak ony ty mobily hlavně tolik neváží, takže nepadají až takovou rychlostí, aby pád do trávy nepřežily. Kdyby to byla televize nebo mikrovlnka, výsledek by byl o dost jiný. :-)))

Nejsem fyzik, ani matematik, ale řekl bych, že spíše než na váze zařízení, záleží na jeho povrchu, tvaru a konstrukci. Tělesa v atmosféře dosahují tzv. Terminální rychlost (kdy je síla tahu dolů způsobená gravitací vyvážena vztlakovou silou a silou odporu vzduchu působícími proti gravitaci.) a těleso již dále nezrychluje :slight_smile:

Podle ChatGPT dosáhne telefon Terminální rychlosti (20.4 m/s) po vypuštění ze 4 Km přibližně po 4s ve výšce 3957 m.

Dále si chat GPT myslí :slight_smile:

Televize bude pravděpodobně nejvíce poškozená při dopadu kvůli své velké skleněné ploše a celkové velikosti, což zvyšuje pravděpodobnost rozbití a rozsáhlého poškození. Mikrovlnná trouba a smartphone také utrpí značné poškození, ale vzhledem k robustnějšímu kovovému tělu mikrovlnky může být relativní škoda mírně nižší než u televize. Smartphone, ačkoli bude pravděpodobně úplně zničen, má menší tělo a méně rozsáhlé poškození materiálu ve srovnání s televizí.