Recenze Samsung Galaxy Watch Ultra: Nový král chytrých hodinek s minimem nedostatků

Originál článek publikovaný na: https://www.svetandroida.cz/samsung-galaxy-watch-ultra-recenze/

Nové hodinky Galaxy Watch Ultra jsou jako dokonalá symfonie nejmodernějších technologií Po dvou letech jde o plnohodnotného nástupce vlajkových hodinek Galaxy Watch5 Pro Dojem kazí kontroverzní vzhled a vyšší cena než jsme zvyklí Samsung představil 10. července v Paříži novou generaci chytrých hodinek. Zatímco Galaxy Watch7 jdou ve šlépějích předchozích generací, model Galaxy Watch Ultra…

Já mám telefon OnePlus Open.Všechno nainstalují jak píšete,vše funguje,ale u EKG a měř.tlaku mi to píše, že namám hodinka Samsung. Poraďte prosím,nebo je musím vrátit? Děkuji Ryšavý Zdeněk

Oprava- že nemám telefon Samsung

Myslim si ze tieto 2 funkcie su viazane na to aby si mal Samsung telefon inak nefunguju. Ak sa mylim tak nech ma @Libb opravi

1 Like

Oficiálně to nepůjde. Existují nějaké návody, jak to rozjet, ale obnáší to dost nízkoúrovňové akce. Vracet je nemusíš, potřebuješ ty dvě funkce opravdu nutně?

Bohužel se nemýlíš. Nejhorší je, že jsem přesvědčený, že to je v lepším případě právní, v horším en obchodní rozhodnutí. Vzhledem k tomu, že v telefonu prostě běží nějaká doprovodná aplikace, není asi reálný důvod, proč by to nemělo jet.

1 Like

Ja si tiez myslim ze to je len proste preto ze chcu ukazat ze proste Samsung ekosystem funguje najlepsie so Samsung produktami :slightly_smiling_face:

Ale musim sa zastat Samsungu tento krat :slightly_smiling_face: lebo takto to maju aj iny vyrobcovia. Pozrime sa na Apple napriklad ale aj Huawei ma niake funkcie ktore funguju iba s Huawei telefonmi aj ked tam to tak trochu chapem a tak.
Tym chcem iba povedat ze Samsung v tomto nieje jediny :slightly_smiling_face:

Jasně, ostatně proto do toho v recenzi ani moc nešiju. Provozoval jsem předchozí GW5 Pro s Xiaomi a Pixelem a fungovalo skoro všechno, mohli to omezit i mnohem víc. Berme to jako fakt a postavme se k tomu, jak uznáme za vhodné.

1 Like

Proto jsem je kupoval.Mám Venu3,ale chtěl jsem tyto funkce+ Lte. Jak by to šlo rozběhat. Mám po operaci srdíčka. Proto ten zájem.

1 Like

Můžeš zkusit vyjít z tohoto článku: https://www.svetandroida.cz/galaxy-watch4-ekg-tlak-bez-samsung-mobilu/

1 Like

Vzhledem k množství připomínek ke spotřebě jsem aktualizoval recenzi o měření spotřeby při chůzi s aktivní funkcí Úspora energie během cvičení.

Ad chybějící Luneta u Samsung Galaxy Watch Ultra - Fyzická luneta sice chybí, ale je tam alespoň softwarová. Stačí pohybovat prstem po okraji hodinek a funguje to podobně.

1 Like

Zajímalo by mě, proč je cena Ultra od ostatních modelů 2x vyšší? Nejsem přesvědčen, že jsou hodinky 2x lepší… Tuší někdo z Vás?

Na Venu 3 EKG rozjedete také (mám ho na hodinkach aktivovaný. )

Jedině ten tlakoměr tam není.

Bude to obchodní model. Když lidi dají ještě víc za iWatch, proč by nedali za Samsungy. Něco asi lepší mít budou, ale jak říkáš, 2x lepší to nebude.

@Libb Prosím, taková luxusní výdrž jakou popisujete byla na vašich hodinkách hned od začátku nebo to chvíli trvalo? Moje hodinky se totiž sotva přiblíží výdrži 1,5 dnů při nastavení:
AOD vypnuto, stres vypnuto, srdeční tep jen každých 10 minut, LTE na auto, wifi na auto. Ve spánku sledování akorát teploty kůže. Hodinky jsou odpojeny od telefonu (tím se mi zapne LTE) cca 30 minut denně. Díky.

1 Like

V době psaní recenze jsem je měl pár dnů. Skoro bych řekl, že se pak malinko zhoršila a večer nemám 70 %, ale jen 60 %. Záleží opravdu hodně na používání, já na LTE asi nepřepínal nikdy, to by mohlo být ono. Jak píšu hned na začátku kapitoly o výdrži: strašně nerad říkám přesná čísla. Víceméně můžu srovnat s Galaxy Watch5 Pro, které jsem měl od prvního dne, kdy vyšly a je to řekněme srovnatelné.

@Libb diky. Pro jistotu se ještě zeptám:
Byly hodinky spárované s telefonem přes bluetooth?
Během spánku měřily i okysličení krve?

A ano, obecně se nedají ty výdrže takto srovnávat. Nicméně vy jste měl vše zapnuto, já vše vypnuto a přitom vaše výdrž byla o polovinu větší než je moje.

Btw u mě baterka při použití LTE spadne asi o procento během půl hodiny, ale to opravdu nevysvětluje ten rozdíl. A právě nejste jediný, kdo hlásí takovou skvělou výdrž (na hodinky s WearOS) tak mě to hodně zajímá a nevím kde je u mě problém.

1 Like