Recenze Samsung Galaxy Watch Ultra: Nový král chytrých hodinek s minimem nedostatků

Byly spárované a měřily, je to vidět ve screenshotech. Jedno procento opravdu není zásadní, ale opravdu velkou roli hraje počet oznámení. Já je poměrně eliminoval a vibruje mně jen messenger a pár dalších věcí. Roli může hrát i jaký máte telefon, jak máte telefon daleko, jestli v místě, kde se pohybujete, není nějaké rušení…
Proto se strašně těžko srovnává výdrž čehokoliv mezi více lidmi, jde to vždy jen mezi různými zařízeními.
Pokud jste z Brna, mohli bychom dát pivo/kafe a porovnat nastavení.

Klasika - něco co funguje v praxi a má využití - vyhodím (tady otočná luneta a reverzní nabíjení), tedy přesně 2 věci, které využívám na kole nejvíc, ať už při jednodenním tripu, či vícedenním. Tzn. nepoužitelný šunt pro mě. Cenu snad ani nebudu komentovat. No nic, nezbývá než počkat na Garmin Fénix 8 a doufat, že tam soudruzi z Garminu zakomponují konečně volání (další věc, kterou používám při jízdě na biku/gravelu). Do té doby zlaté staré Gear S3 Frontier. Tak nazdar.

Jsem kousek od Prahy, takže na pivo je to daleko :slight_smile:
Díky za odpovědi, budu to ještě chvíli sledovat. Jinak telefon je Fold5 a notifikací zas tak moc nechodí aby to ospravedlnilo ty rozdíly.

OK, máš jiné požadavky, mě třeba luneta štvala, protože se neustále aktivoval displej jejím pootočením, když jsem měl dlouhý rukáv. To reverzní nabíjení beru, nevidím to jako neřešitelný problém, a i když to potřebuju jednou za rok, tak i to je argument. Zvláště, když se občas spotřeba zblázní po nějaké aktualizaci.

Ahoj, mám stejný problém jako ty. Určitě nedám ani 2 dny, a to LTE nemám ještě ani aktivovaný… Včera v 11 ráno jsem sundal z nabíječky, a ten mám 45%. Je to docela bída :pensive: a určitě nejsem náročný uživatel na sporty a tak. A AOD mám též vypnuté :man_shrugging:t2:

Ahoj, zkus hard reset. Mě to pomohlo. A dej si pozor abys při novém nastavování nepovolil zjišťování ostatních zařízení za účelem hledání cizích ztracených zařízení. Jsem teď na stejné výdrži jako se píše v recenzi při nastavení:

  • AOD vypnuto
  • Srdeční tep stále
  • Stres vypnuto
  • Wifi vypnuto
  • Při sledování spánku pouze měření teploty
  • 2 hodinky GPS aktivity denně
  • 30 minut denně LTE

Aktuálně jsem na 1d 3h od nabití a zbývá 55% baterie

Skoro bych řekl, že jsi na stavu jako já. V recenzi těch 70 % bylo po asi 18 hodinách, to by odpovídalo tomu, co píšeš plus minus. Akorát já mám všechno zapnuté, zase jsem ale nevyužíval LTE a GPS, obě ty věci strašně žerou. Proto jsem psal, že nerad píšu přesná čísla :slight_smile:
Tvrdím stále, že na to, co ty hodinky umí, mají výdrž výbornou.

LTE si nastav. Pamatuju, že někdy, pokud není nastavené, to paradoxně žere baterku.

Já bych si tipnul, že to zjišťování nedalekých zařízení je ten hlavní žrout. Mám pocit, že tam píšou, že to používá i wifi a to i v případě, že je WiFi vypnutá. Ten hard reset někomu radila oficiální podpora Samsungu. No každopádně po prvotní frustraci jsem teď spokojený.

Ne, ne. Ani náhodou. Vodafone nenaklonuje číslo se vším všudy.
Cca 5 týdnů se snažím připojit hodinky Galaxy Watch7 Ultra do sítě Vodafone.
K připojení hodinek je u Vodafone určena služba OneNuber, která je zjevně nefunkcní.
Po celou uvedenou dobu mi Vodafone prostřednictvím služby OneNumber oznamuje, že se můj požadavek vyřizuje.
Následně jsem zvolil telefonickou reklamaci, při které mi bylo Vodafonem řečeno, že do 48. hodin bude vše napraveno.
Nebylo.
Místo nápravy mi přišla od Vodafone SMS zpráva, že mé hodinky Samsung Galaxy Watch 6 Classic LTE jsou již připojeny do sítě a že celou záležitost považují za uzavřenou.
Galaxy Watch 6 Classic LTE jsou ale mé předchozí hodinky, které stále používám.
Galaxy Watch7 Ultra jsou mým druhým zařízením, které chci do sítě Vodafone připojit.
Tak toto je Vodafon v Česku.

Chápu dobře, že chceš mít jedno číslo na mobilu, GW6 i GW Ultra? Tak to bych řekl, že bude asi nepodporovaný scénář :slight_smile:

Viz služba Vodafone - OneNumber.
“Je možné mít připojena až 2 sekundární zařízení”. Před nákupem hodinek Galaxy Watch7 Ultra jsem si osobně ověřoval ve dvou prodejnách Vodafone v Hradci Králové.
Bylo mi jasně řečeno, že žádný problém.
Takový je Vodafone v Česku.

Dobrý den

Král chytrých hodinek ale nejde odemknout telefon pomocí nasazených hodinek?

Tohle je omezení dané systémem Android. Jde udržet telefon odemčený, ale nejde ho odemknout. Můžeš ale udělat samozřejmě root a použít Tasker a pak to půjde i odemknout.

Dobrý den pane

Děkuji za odpověď ale mně se jednalo o ekosystém jak je známe u Apple, Pixel nebo Xiaomi, tam to funguje či už ve WatchOS anebo WearOS, Samsung asi nechce jít cestou odlehčení