Recenze Home Assistant Yellow: Nejchytřejší chytrá domácnost v jedné krabičce

Originál článek publikovaný na: Recenze Home Assistant Yellow: Nejchytřejší chytrá domácnost

Chytrá domácnost a její sestavení, připojení a ovládání se dá řešit třemi základními způsoby. Tím typicky nejpohodlnějším a nejnákladnějším je zpracování celého systému specializovanou firmou, která vám vše sestaví na klíč, do ruky dá ovládací panel a na vás už je jen běžné používání bez nutnosti vyznat se ve všech těch (bez)drátech a souvislostech. Pokud…

Home Assistant je pro mě jeden z nejlepších Smart Home systému. Dříve jsem Home Asistan používat převážně na Raspberry Pi (malý relativně výkonný počítač s malou spotřebou). Aktuálně ale už používám zmíněný Home Assistant Yellow, kde jako největší výhodu vidím možnost zapojit M2 HDD, což neskutečně zrychlí celou chytrou domácnost a je to hodně znát. Ze zvědavosti a pro porovnání jsem koupil Home Assistant Green což je za necelých 2500 Kč perfektní a levný základ pro smarhome.

Základní specifikace pro Home Assistant Green

Kategorie Specifikace
SoC Rockchip RK3566 SoC se čtyřjádrovým CPU Arm Cortex-A55
Frekvence CPU 1.8 GHz
Úložiště 32 GB eMMC flash disk
Paměť 4 GB LPDDR4X
Rozhraní Stavové LED: Bílá (indikátor napájení), Zelená (aktivita), Žlutá (stav systému)
Napájecí zdroj DC konektor, 5.5 mm x 2.1 mm, 12 V DC, 1 A
Baterie CR2032, Není součástí balení, Volitelná
Spotřeba energie Pohotovost: ~1.7 W při 12 V, Zátěž: ~3 W při 12 V
USB 2x USB 2.0 Typ-A Host porty, 5 V až 2 A (kombinovaně)
Displej HDMI port, pouze pro diagnostické účely
Externí úložiště MicroSD slot, pouze pro účely obnovy
Síťování Port Gigabit Ethernet
Rozměry a hmotnost Délka: 112 mm, Šířka: 112 mm, Výška: 32 mm, Hmotnost: 340 g
Materiály Kryt: Poloprůhledný polykarbonát, Chladič: Anodizovaný hliník
Balení Lepenka
Provozní podmínky Teplota: 0 °C do 40 °C, Vlhkost: Nezakalená, Podmínky prostředí: Pouze v interiéru, suché, ne příliš prašné
Informace o produktu Modelové č.: NC-GREEN-1175, Shoda: CE, FCC, Původ: Vyrobeno v PRC

1 Like