Proč Apple Watch nefungují s Android telefony? Výrobce v tom má jasno!

Originál článek publikovaný na: Proč Apple Watch nefungují s Android mobily? Apple má jasno!

Apple byl obžalován Spojenými státy pro udržování monopolu Příkladem v žalobě byla nekompatibilita Apple Watch s Android telefony Apple se pokoušel hodinky s Androidy spojit tři roky, ale nakonec marně Pokud se vám Apple Watch líbí konstrukčním provedením a funkcemi, jež nabízejí, ale současně používáte Android telefon, bohužel máte smůlu, protože se hodinky kamarádí pouze…

Nenahrála se omylem třetina původního článku? Kde je zbytek?

O tom jsem takto nikdy nepřemýšlel. Výrobce televizí taky vyrábí dálkové ovládání pouze ke své televizi a ne tak, aby ovladač šel použít i u konkurence.

Jak to prosím myslíš? Neměl bys pro názornost screenshot?

Srovnání s ovladačem k TV je dost mimo (chytré hodinky jsou opravdu úplně jiný typ zařízení), ale aspoň velmi pobavilo :smile:

Jasný. Ale když firma ke svému jednomu přístroji nabízí další přístroj (zde teda mobil a hodinky), proč by ten druhý přístroj měl být kompatibilní i s konkurencí?

Tady je především potřeba uvědomit si, že Apple (nebo MS, Google apod.) nejsou firmy typu “Jardasfrantousizaložilifirmu”, ale obří společnosti a pro ty platí jiná pravidla, protože mají vliv na stamiliony (až miliardy) lidí. To je jako třeba u Windows, kde by si taky mohli rozhodnout, že webový prohlížeč se bude používat jen ten jejich, protože blabla… bezpečnostní riziko cizí aplikace… blabla… jenže tohle je pak monopolní chování (opět připomínám, o kolik jde zákazníků). Takže i když je to produkt/příslušenství konkrétního výrobce, tak zákazník musí mít právo ho do jisté míry používat svobodně a ohledně produktu/příslušenství obecně je naprostý základ svobodné rozhodnutí, na jaké celosvětově rozšířené platformě ten produkt chce používat.

Dobře, no. Ale o tom, do jaké míry se má zákazníkovi umožnit svoboda vs. do jaké míry si má firma držet své produkty v rámci patentů vs. do jaké míry může mít vliv konkurence, o tom ať rozhodují teda povolanější.