Přenos dat do nového telefonu je hračka, ukážeme jak na to!

Originál článek publikovaný na: Přenos dat do nového telefonu je hračka, ukážeme jak na to!

Mobilní telefony dlouhodobě patří k nejoblíbenějším vánočním dárkům Přenos dat do nového telefonu výrobci usnadňují pomocí různých aplikací Výhodu mají Apple uživatelé, přenos dat z jednoho iPhonu na druhý je doslova hračkou Většina výrobců dnes nabízí vlastní aplikace, pomocí kterých si můžete do nového přístroje přenést většinu důležitých dat z původního telefonu. Přenos dat do…

Realme taky používá Výměnu telefonu (Clone phone). Asi to bude používat víc čínských značek.

Realme a OnePlus je jedna firma, takže ano, je tomu tak :slight_smile:

Přecházel jsem z Androidu na iPhone. Přes aplikaci Move to iOS to šlo snadno. Kromě jedné věci. WhatsApp. V mém okolí neznám nikoho, komu by se podařilo přenést zálohu WhatsAppu z androidu na iPhone. V aplikaci to vždy ukázalo chybovou hlášku. Po chvíli googlení jsem zjistil, že problém se týká mnohem více lidí. Sice existuje další aplikace která by to zvládla a jejímž jediným účelem je právě přenesení historie WhatsApp z androidu na iOS, ale 20$ se mi přeci jen zdálo trochu moc. Jen nevím jestli je chyba na straně Apple, Meta a nebo Google na jehož serverech se záloha nachází.

Jenže ten přesun je trochu složitější. Tyhle apppky většinou neumějí přesunout například vyzvaneci melodika a mapy pro navigaci

Tak jsem v uplynulých dnech absolvoval 6x přenos dat ze staršího Androidu do nového, všecko přes google. Doporučuju, pokud to jde jít přes kabel, zjistil jsem, že je o něco rychlejší než wifi (když je doma všecko na wifi, tak jsou ty pásma dost zarušený).
2x děckej foun (Samsung - Motorola, jeden v poho, ale J510F stávkoval, musel jsem ručo vyzálohovat), 2x děckej tablet (Lenovo-Lenovo - v naprostý pohodě přes kabel), 1x muj telefon (Xiaomi - Motorola - den práce, hodně krypto app, hodně seedů). Systém od Motoroly je pro nás naprostá novinka, ještě musíme vychytat noční režim a zabezpečení kvůli dětem…
První dojmy z telefonů od Motoroly - super (syn zatím dává přednost mobilu před tabletem), až na nějaké drobnosti (třeba, že Coinapp nemá podporu plovoucího okna) .