Chybějící Obchod Play? Tři roky zkušeností s Huawei telefonem!

Originál článek publikovaný na: Chybějící Obchod Play? Tři roky zkušeností s Huawei!

Huawei přišel o Obchod Play v roce 2019, brzy to bude pět let Legendární řada Huawei P30 ještě Google Play měla, pak přišel šok Chybějící Obchod Play je velká nevýhoda, se kterou se ale dá docela žít… Vzpomenete si ještě na začátek roku 2019? Huawei mířil stále výše, na trh se chystaly modely Huawei P30…

Jsem už rok a půl bez googlu. Největší problém kterej mám je že se mi nesynchronizují hesla v chromu. Za vše mám náhradu a pokud ne, pošlu si to ze starého telefonu. Moje banka je též v AppGallery. U služeb které občas využívám a nemám jejich aplikaci mi stačí jejich webová verze. Naopak jsem se setkal s problémem u DJI drona kterému zmizela aplikace na Googlu. Na Youtube používám Firefox kterej umí blokovat reklamy. Je to tedy lepší jak na Googlu :slight_smile: Po tom co Google omezil zálohu fotek a všeho na 15GB už nebylo potřeba ho používat.

Ta hesla v prohlížeči mi právě taky chyběla…

Já používál 1,5 roku Huawei p40 lite. Přešel jsem na oneplus jen kvůli škole která používá aplikace které na mém Huawei prostě nešli. Byl jsem s telefonem naprosto spokojený. Absence Google play pro mě nebyl v normálním životě vůbec poblém. Huawei má skvělou funkci díky které můžete vyhledat aplikace a ukáže ti to jestli je na App galery nebo jestli se dá stáhnout jako APK. Nemusím rohledávat několik APK secerů a app galery. Zároveň pode mě Huawei má pořád velký potenciál. Teď momentálně je stáhnutý na trh v číně ale věřím že se vrátí. Dal bych příkald. Když tě někdo zmlátí tak potřebuješ čas na regeneraci. No a Huawei dostal pořádnou nakládačku ze strany Ameriky. Potřebuje se zregenerovat. A čínský trh je pro něj jako lázeň. Není lepší místo kde by mohl nabrat zase sílu. Huawei už dokonce představil vlastí řešení 5G čipů a další telefony by měli uż udájně mít 5G. Další věc je to že Huawei má už v číne svůj vlastní OS. A ano zatím jen v Číně kde ho testuje. Myslím že až se dostane oficiálně do Evropy tak už bude kompletní. Ten systém se mi hrozně líbí. Něco mezi Androidem a IOSem. Věřím že Huawei se ještě vrátí. A bude ještě silnější než předtím. Jak se říká “Co tě nezabije to tě posílí”