Pohled šéfredaktora: Práce ve Svět Androida není jednoduchá, přesto bych neměnil

Originál článek publikovaný na: Práce ve Svět Androida není jednoduchá, přesto bych neměnil

Zajímalo vás někdy, jak vypadá práce redaktora ve Svět Androida? V tomto článku se podíváme za oponu a odkryjeme některé karty Bude řeč o benefitech, nevýhodách, ale i finanční stránce Když se řekne práce z domova, mnoho lidí si představí ideální svět, kde se pracuje v pyžamu, s kávou v ruce, nevstává se na budík…

Ve fotbalové terminologii jsme něco jako Ajax Amsterdam
Vaše drzost a sebestřednost nemá hranice, vy se opravdu troufnete ve fotbalové terminologii přirovnávat k Ajaxu Amsterodam? Potřebovali byste se srazit s podobným týmem jako Sparta s Liverpolem, pak byste poznali, kam patříte. A když budeme ala fotbal na českém rybníčku, vy hrajete se štěstím maximálně střed tabulky.

1 Like

Vidím že :soccer: fotbalová terminologie a asociace vzbuzuje velké emoce :heart:. Pojďme o tom diskutovat více. Pokud tedy nejsi jen hate troll, protože tvůj nic mi něco říká :crazy_face:

Jestli jsem tě správně pochopil, moc si věříme a nemáme na to kvality. Je to tak?

Co konkrétně ve tvých očích tak zásadně degraduje pohled na Svět Androida v asociaci s Ajax Amsterdam?

  1. jsme pro tebe moc malý magazín? Je to do značné míry dáno naší specializací, ale i tak vydáme naším čtenářům každý měsíc několik miliónu stránek (a to už od toku 2010) což nás řadí do TOP10 webu o mobilní tématice
  2. nemáme dle tebe dostatečně kvalitní obsah? Pohled na to co je kvalitní se za poslední X let výrazně změnil a je fakt, že definici kvality (znovu) hledáme, třeba by si nám s tím na pár kliknutá mohl pomoci i ty, když vyplníš tento formulář https://forms.gle/7LatSD7krPExSgk3A
  3. nebo v týmu nemáme dost kvalitních lidí? Práce redaktora Svět Androida není procházka růžovou zahradou a musí tě to fakt bavit abys dokázal naplno využít všech benefitů, jak píše @Carny10. Ale i tak bereme 10 lidí ze sta, kteří se k nám hlásí, byť se snažíme dávat šanci i těm absolutně bez zkušeností. Lidi ale co projdou Svět Androida se v životě ale neztratí, to platí. Chceš se přidat a ovlivnit kvalitu? Tak napiš letos nabíráme ve velkém, jelikož chceme expandovat Zajímají vás technologie? Umíte psát? Tak to hledáme vás
  4. máme pomalý a škaredý web? Design je asi subjektivní záležitost (i když se snažíme naslouchat naším čtenářům) a modernizaci webu jsme dělali skoro každé 2-3 roky (což není finančně udržitelný model). Naposledy jsem to sice trochu protáhli (poslední velký update rok 2018), ale letos zase do toho šlapeme a udělali pár drobných byť zásadních updatů a web je znatelně rychlejší. Vyzkoušej :wink:
  5. máme web plný reklamy? Jo to máme, bohužel a i tak si s tím vším okolo (GDPR, Cookies, odstranění obrázku a perexu z vyhledávačů, neustálé aktualizace vyhledávacího Google algoritmu :grimacing:, AdBlock trend, masivní nástup AI technologií. atd.), nežijeme na vysoké noze. Taky bychom se rádi té prokleté reklamy zbavili, je otravná a násobně zpomaluje načítání webu. Ale bez ní, by žádný Svět Androida nebyl
2 Likes

Kdybychom byli sebestřední, asi bychom se označili spíš za City, Liverpool, Real nebo Barcelonu :slight_smile: Kdo je podle tebe onen Liverpool? Střed tabulky na českém rybníčku (naprosto objektivně, minimálně podle čísel) fakt nehrajeme, bojujeme o poháry a tu a tam si vyšlápneme i na pražská S :crazy_face: ale z tvých komentářů dříve na webu a i tady v komunitě chápu, že nepatříš mezi největší fanoušky našeho týmu, což je sice naprosto v pořádku, pak ale nemůžeš být nikdy 100% objektivní.

Nenechte se vyprovokovat. Děláte svou práci dobře. :+1:

2 Likes

Díky za názor, jsou pro nás důležité oba úhly pohledu.

Jak ty pozitivní, tak konstruktivní kritika. Oba nás posouvají dále. I když je fakt, že občas nám přijde, že hate a trolling ala mám názor na všechno a je nejdůležitější na světě, se stal národním sportem některých jedinců na sociálních sítích. :crazy_face:

1 Like

Vcelku odvážný článek na to, že byl pan Kárník často terčem kritiky v diskuzi (za mě tedy snad vždy neoprávněně). Já jsem dost náročný čtenář, ale práci pana Kárníka hodnotím jako kvalitní. Lecos dokážu i odpustit, přeci jen chápu, že tahle nic moc výdělečná práce je zvlášť dnes náročná a tuplem, když je kolikrát nutné čelit tunám nesmyslných komentů, často od lidí, kteří mají pramalé technické znalosti. Já jsem v podstatě měl na pana Kárníka jen výtky ohledně občasných chybějících nebo nepřesných technických parametrů (hlavně mé oblíbené, prakticky napříč všemi weby, chybějící údaje o kapacitě akumulátorů konkrétních zařízení - určitě doporučím gsmarenu skrz specifikace, kimovil skrz specifikaci fotosenzoru a možná doplňkově youtube, který se mi, pro mě, překvapivě osvědčil jako nejlepší zdroj porovnání kvality focení v porovnání s konkrétními zařízeními). Tohle jsou ale spíše takové menší nedostatky, za mě odvádí pan Kárník svou práci velmi dobře a mohu spíše pochválit než naopak.

Celkově je pro mě tento web naprostý top v porovnání s konkurencí (mobilmania, smartmania, mobil.cz), na jejichž web už zavítám spíše minimálně a to jsem je dříve pravidelně sledoval už od dob, kdy smartmania byla ještě siemensmania neboli “pravěk” :smile: . Takže přeji hodně sil a díky za skvělou práci celého Vašeho teamu :wink:

1 Like

Díky za názor a zkušenosti. Bylo příjemné to část. Jakub se za posledních pár let působení u nás v redakci hodně posunul. Je to přesně ten typ, který pod tíhou nároků Svět Androida došel na rozcestí, kdy se rozhoduje, zdali se zlomí a nechá toho, nebo se zocelí a rychle expanduje. Jakub byl naštěstí ten druhý případ. Nebylo to lehké, což je z jeho textů i cítit. Aktuálně má zkušenosti na rozdávání a mohli jsme mu s klidným svědomím svěřit velkou část obsahové stránky webu.

Pozici kterou u nás zastává se obecně říká šéfredaktor, ale raději mu interně říkáme content leader, jelikož to není ten pomyslný “zlý” šéf-redaktor, jak si může většina představovat, ale spíše vůdce, který je na stejné straně jako redaktoři a společně hledají cesty, jak ty věci dělat lépe. Infografika níže to docela dobře vystihuje. Jsem moc rád, že ho máme v týmu!

2 Likes

Článek má za úkol nahlédnout pod pokličku, snažil jsem se v něm být co nejvíce transparentní :slight_smile: Mockrát díky za pochvalu, vážím si toho. Ono je to většinou tak, že spokojení čtenáři pochválí (jako ty) málokdy. Konstruktivní feedback beru a interně se jí zabýváme, hatery a trolly neřešíme :slight_smile:

1 Like