OnePlus 12 u zákazníků boduje! Bude to Černý kůň roku 2024?

Originál článek publikovaný na: OnePlus 12 u zákazníků boduje! Bude to Černý kůň roku 2024?

OnePlus 12 je jedním z nejlepších mobilních telefonů roku 2024 Hlavními konkurenty budou Samsung Galaxy S24+ a chystané Xiaomi 14 Ultra Výrobce je zatím s prodejem spokojený, hned první den předobjednávek překonal očekávání OnePlus 12 má minimum slabých míst. Je poháněno výkonným procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, těšit se můžete na špičkový displej s…

Ja o nom vazne uvazujem. Rozhodujem sa medzi OP12 a prave Galaxy S24Pluskom ale cakam este na recenzie. Hlavne ma zaujima ako na tom bude vydrz baterie a tam asi Oneplus vyhra

Jak vidím tu cenu z ciziny. Tak to je dělo.

Alza má ještě pořád 512 GB verzi za 24490, to mi přijde velmi slušné…

A co je alternativa? Předražený Samsung s exynosem a spoustou bloatwaru. Vnucuje svoje služby typu password manager. Vypadá to směšně, když se vás nejdřív “zeptá Samsung”, jestli chcete uložit heslo a hned potom tu samou otázku položí google.

Při prvním zapnutí Samsung telefonu vyjede seznam aplikací a sám uživatel si zvolí které chce nainstalovat. Nemusí si vybrat žádnou. Ukládání hesel jde vypnout jak na Samsungu (třeba tím, že si aplikaci nenainstaluje), tak i na Googlu. Takže se dá také používat jenom jedna služba. Tady není chyba u Samsungu, ale u uživatele.

1 Like

ok, mohlo se zmenit, od Samsungu sem utekl asi 5 let dozadu. Ale moje zkusenost s Note byla ohledne bloatwaru otresna. Jejich kalendar nesel vypnou, neustale se vnucovala nejaka jejich VPN, to same pw manager a opravdu se mne na to tenkrat nikdo neptal. Navic, jejich sluzby byly v tu dobu opravdu tragedie. Vytvoril jsem si ucet na email (gmail) s lokaci v CR, ale nejaka jech sluzba nebyla v CR dostupna, tak sem si vytvoril ucet v US na stejny email, ale dal sem mu priponu +us. Samsung to nerozdejchal a nedalo se pak prihlasit ani na jeden kvuli jejich chybe. Pomoci se nedovolate.

Samsung jsem od te doby pohrbil.

Z roku 2024 uběhlo 36 dní, do konce roku zbývá 330 dní. Není poněkud odvážné již teď někoho tipovat za černého koně roku 2024?
P.S. A mimochodem - označení černý kůň jako favorit není vlastní jméno, nepíše se s velkým písmenem.

1 Like

Titulek jsem upravil, to Bude to tam původně nebylo, proto bylo Č velké. Ale doplnila se tam dvě slova a už se to neopravilo… Stran zbytku komentáře - ono se to nezdá, ale těch skutečně top výrobců zase tolik nemáme. Sony může překvapit, ale zatím to vypadá, že pořádnou pecku si nechají až na příští rok. Honor už novinky ukázal a ačkoliv vypadají solidně, za mě tomu něco chybí, neumím to přesně popsat. Xiaomi 14 Ultra bude bomba, ale pěkně drahá bomba. Mně to pořád vychází, že OnePlus 12 může zaujmout. To jestli ho výrobce dokáže dostatečně prodat je věc druhá…

1 Like

Ja jsem zvažoval koupi OnePlus 12, ovšem po informaci s problemy ohledne obalu v oblasti fotoaparatu dohanene tunou lepidla, kde se jim podařilo i do toho zamatlat brouka, tak s nakupem urcite jeste pockam, nez se dozvim co se dostalo na evropsky trh, kde bude toto v recenzích rozebrano. Popis problemu viz toto video Techareny v case od 6:58

Díky za komentář i odkaz na video. YouTube má skvělou funkci, že když pod videem klikneš na sdílet, můžeš tam zatrhnout, že se video spustí v konkrétní čas, stačí jen zatrhnout viz screen
image

Výsledek pak vypadá takto

Já o nějakých problémech taky slyšel, ale úplně velkou váhu tomu nedávám. Kdykoliv přijde nějaký fakt oblíbený produkt, tak se nějaké výhrady objeví. U iPhone 15 Pro se řešila kvalita titanu, u S24 se nějaké problémy rovněž zmiňovaly a dalo by se pokračovat. Ale kdy naposledny měla nějaká vlajková loď fakt pořádný problém? Podle mě to už bude pár let. Že sem tam z továrny vyleze várka zmetků je smutné, ale žádného výrobce bych za to neodsoudil