5 nejočekávanějších novinek roku 2024! Na co se těšíme?

Originál článek publikovaný na: 5 nejočekávanějších novinek roku 2024! Na co se těšíme?

Rok 2024 přinese spoustu zajímavých produktů, první se ukáží už za pár dní Mezi nejočekávanější novinky patří Samsung Galaxy S24 Ultra nebo Xiaomi 14 Ultra Připravili jsme si přehled 5 nejočekávanějších novinek roku 2024, které zahýbou světem Rok 2023 přinesl spoustu zajímavých produktů, řadu nových trendů a myslím si, že nuda to rozhodně nebyla. Ale…

Je úsměvné, jak autor letos očekává špičkové mobilní telefony, které zahýbou světem a záhy se obává, aby článek nebyl nuda. :slight_smile: Ale ona to nuda už pár let je, neboť na poli telefonů se toho moc stále nemění. V benchmark testech se výkony každým rokem zvednou jen o nějakých 10 %, čehož si všimnou jen zapálení nadšenci. Hyper OS? V Číně možná boom, ale u nás? Skládací telefony? Opět jen pro nadšence. A kdo nepoužívá chatGPT, je mimo? Těžko. Naopak většina běžných uživatelů pojem chatGPT nikdy neslyšela. Stále netuším, v čem mi AI může nyní pomoci v běžném praktickém životě. Takže dokud nepřijde revoluce v podobě 20000 mAh baterie při celkové váze mobilu 20 deka nebo aspoň Google asistenta v češtině, kdy půjde češtinou komplet ovládat celý mobil, tak to stále bude nuda a telefony budou postávat tak nějak na místě.

Touto optikou se skoro až divím, že nějaké články čtete :). Nebojte, ChatGPT taky nepoužívám…

Tahle část mě Jirko docela zaujala. Jsem zastánce přesně opačného názoru. Byl bys ochotný si tady semnou dát takové menší mentální cvičení, spočívající v tom, že ty napíšeš nějakou “praktickou věc v běžném životě”, kde si myslíš že nám AI nemá co nabídnout a já se naopak pokusím najít řešení a ukázat co praktického nám v této oblasti AI nabízí?

Šel bys do toho? Pokud ano, klidně napiš první praktickou věc ve všedním životě, kde si myslíš že nám AI nemá co nabídnout. Díky

Čtu, neboť mám rád sci-fi. :slight_smile:

Určitě. Ale ta nabídka musí přijít zvenčí. Hry nehraji, hudbu neskládám, nic netvořím. Osobně čekám, až AI bude třeba v aplikacích na počasí, ale prostě tam stále není. :slight_smile:

Tomuhle asi úplně nerozumím. Můžeš prosím upřesnit?

Ohledně předpovědi počasí, tak tam AI hodně pomáhá. Původní modely chování počasí už moc nefungují a tak pomáhá AI. Jak s přesností, tak rychlosti předpovědi. https://www.science.org/content/article/ai-churns-out-lightning-fast-forecasts-good-weather-agencies

Ale zeptal jsem se i AI. Konkrétně ChatGPT. V čem konkrétně pomáhá AI u předpovědi počasí?

AI, neboli umělá inteligence, hraje klíčovou roli v předpovídání počasí těmito hlavními způsoby:

  1. Zpracování a analýza velkých dat: AI efektivně zpracovává obrovské množství meteorologických dat z různých zdrojů, jako jsou satelity, radarové systémy, počasí balóny a pozemní stanice. Pomocí algoritmů strojového učení a hlubokého učení AI identifikuje vzory a trendy, které by mohly být přehlédnuty lidským okem.
  2. Zvýšení přesnosti předpovědí: AI využívá historická data a současné modely k vytvoření přesnějších a spolehlivějších předpovědí. Tím pomáhá v předpovídání extrémních počasích jevů, jako jsou bouřky, hurikány a povodně.
  3. Rychlejší reakční časy: V situacích, kde je každá sekunda důležitá (například při předpovídání tornád), AI umožňuje rychlejší analýzu dat a poskytuje varování v reálném čase, což může zachraňovat životy.
  4. Personalizované předpovědi: AI umožňuje vytvářet předpovědi na míru pro specifické oblasti nebo dokonce jednotlivce, což je užitečné pro plánování v zemědělství, stavebnictví, turismu a dalších odvětvích.
  5. Modelování klimatických změn: AI pomáhá vědcům lépe porozumět dopadům klimatických změn prostřednictvím simulací a modelování, což umožňuje efektivnější plánování a přizpůsobení se budoucím změnám.
  6. Optimalizace meteorologických modelů: AI pomáhá vylepšovat existující meteorologické modely, integrací nových dat a technik, čímž se zlepšuje celková kvalita a užitečnost předpovědí.

Použití AI v meteorologii neustále roste a přináší nové možnosti pro předpovídání a porozumění počasí a klimatu.

Dobře, ale co já s tím jako laik a uživatel? Mně zajímá, jak bych mohl AI využít já konkrétně. Pokud nijak, tak proč se o ní tak často píše?

Jak ti mám říct, jak bys ty mohl využívat AI konkrétně, když tebe konkrétně neznám?

V diskuzi jsem se tě několikrát na něco zeptal, ale nedostal jsem od tebe žádnou odpověď.

Tahle diskuze nevypadá moc plodně.

Viem ze vsetci sa tesia na Samsung a Xiaomi a tak :slightly_smiling_face:
Ja sa napriklad tesim na Oneplus. Oneplus12 vyzera konecne ako prava vlajka ktorej nic nechyba a ak nasadia dobru cenu tak to mozno bude zaujimave. A tiez sa tesim na Nord3T alebo Nord4. Uvidime ci sa im podari nadviazat na vyborny Nord3.

Je tu este niekto kto ma radsej telefony ktore maju cisty Android ako ma napriklad Oneplus alebo Motorola? :slightly_smiling_face:

Pozor, OnePlus 12 jsem v článcích zmínil tak stokrát a těším se na něj. Ale uživatelské rozhraní pro mě není úplně priorita, snesu skoro vše (kromě iOS).

No ja mam teraz Samsung a dost tam bojujem s tymi aplikaciami od Samsungu :grinning: Ano ja viem ze sa daju odinstalovat alebo vypnut ale aj tak to zbytocne zabera miesto. Mam radsej system alebo skor aplikacie od Googlu aj preto lebo maju lepsiu prepojitelnost s PC a tym padom mne vyhovuju skor nadstavby kde su iba apky od Googlu. Ale tak to je moj osobny problem :grinning: