Obchod Play je opět bezpečnější! Jaké aplikace označí?

Originál článek publikovaný na: Obchod Play je opět bezpečnější! Jaké aplikace označí?

Obchod Play je jednou z nejdůležitějších aplikací v rámci ekosystému Android Google svůj obchod s aplikacemi vylepšuje neustále, používají jej miliardy lidí Nejnovější verze Obchodu Play posouvá kupředu jeho bezpečnost Novinky v aplikaci Obchod Play sledujeme pravidelně. Už několik měsíců čekáme na vzdálenou správu aplikací, kterou vývojáři společnosti Google oznámili už dvakrát, do telefonů se…

Ještě že používám GetApps :grin:

Tím myslíš Xiaomi store? Xiaomi
Neznal jsem, v čem je to podle tebe lepší a proč?

Jak má uživatel chápat, že aplikace sice neprošla kontrolou a přesto nemusí být škodlivá? Kontrolou čeho přesně a co to znamená v reálu?

Nainstaluji si co chci aniž by mě to šmírovalo co si instaluji

A na základě jakých dat/zkušeností, nebo studií stavíš své tvrzení?
Jde mi o to, jestli to máš něčím podložené, nebo je to jen tvůj pocit, že to tak je.

Uznávám, že by k tomu mělo být více informací, snad časem…

Už se párkrát stalo že mi google smazal aplikaci jen proto že se mu nezdála a to nemluvím o bankovních aplikacích ty to dělají z radostí

Co že to dělají ty bankovní aplikace. Asi jsem nepochopil, můžeš prosím přiblížit?

Mažou nainstalované aplikace třeba telegram, imo club to je na myčku aut a telegram je nejlepší kecálek důvod banka zdelila že nechtějí aby lidé posílali peníze do Ruska kdyby se to stalo mě tak budiš ale plno známích ho také používá a stalo se to samé a hlavně co je bance do toho kam posílám peníze, problém jsem vyřešil jednoduše tak že jsem smazal bankovní aplikaci a už do telefonu nepřijde

Jestli jsem to správně pochopil. Ty tvrdíš, že bankovní aplikace maže jiné aplikace v telefonu?

Jo speciálně komerční banka

Tak to se obávám, že se dost pleteš. Aplikace jako taková by neměla mít práva bez vědomí a souhlasu uživatele mazat, nebo odinstalovávat jiné aplikace v telefonu.

V případě Google Play na to sice práva má, ale dělá to jen ve výjimečných případech a to především, když na Google Store pronikne nějaká škodlivá aplikace.

KB jsem používal sto let a nikdy jsem nic podobné nepozoroval

Tak asi kecám :joy: známému to udělalo 2x po 3 dnech co si nainstaloval jejich aplikaci tak si nainstaloval zpět a druhý den byla zase proč tak šel do banky a tam mu bylo zděleno co už jsem psal výše, mě to udělalo 1x a už nic instalovat nehodlám ať si svoje bankovnictví nechají

Sorry, ale tohle je argumentace typu “jedna paní povídala” a přesně takto se pak šíří dezinformace.
Pokud bys ale sehnal písemné vyjádření od banky, rádi se tím budeme více zabývat, jelikož takto by to fungovat opravdu nemělo. A za nás ani nefunguje.

Mně by stačil konkrétní příklad té aplikace, které se to stalo…

1 Like

Smazal to telegram už jsem to psal ale asi to bylo přehlídnuté

Nevidím důvod proč bych měl neměl věřit známému