Máte root nebo odemknutý bootloader? Zapomeňte na McDonald's!

Originál článek publikovaný na: Máte root či odemknutý bootloader? Zapomeňte na McDonald's!

McDonald’s zná úplně každý, pobočku najdete v každém větším městě V Obchodu Play si můžete stáhnout aplikaci, ve které najdete oblíbené slevové kupóny Pokud ale máte ve svém telefonu root nebo odemknutý bootloader, slevu na hamburger nečekejte Rok až dva zpátky jsem si do Huawei P40 Pro+ zkusil nainstaloval aplikaci McDonald’s, občas do těchto restaurací…

Po tom ako rootnes telefon mozes bootloader zase zamknut…
Nahod si aj Magisk a do neho par modulov ako Shamiko, SafetyNet Fix a podobne a neverim, ze to nepojde :stuck_out_tongue:

1 Like

Myslíš něco takového? https://xdaforums.com/t/mod-xposed-4-1-mcroot-mcdonalds-global-app.4265069/

ano, napriklad… :slight_smile:
je to obcas trochu babracka ponahadzovat a otestovat vsetko… ale ludia, ktori si robia root, vacsinou maju radi taketo veci, takze smelo do toho :smiley:

2 Likes

Já netvrdím že to nepůjde, ale otázka je proč to nejde teď!

Vyskusaj to co pise v odkaze vyssie a som si takmer isty, ze to pojde:
https://xdaforums.com/t/mod-xposed-4-1-mcroot-mcdonalds-global-app.4265069/page-4#post-89183294
Nejde ti to, lebo nieco zmenili… tak to uz je, ked crackujes, hackujes, rootujes… proste, raz za cas sa nieco pokazi alebo zmeni a musis urobit nejake extra kroky, aby to zase islo… casto musis aj pockat, kym vyjdu nejake aktualizacie na magisk moduly a podobne

1 Like

Pointa je jiná - proč root vadí zrovna appce od Mekáče?

1 Like

No ja to vidím iba na 2 možnosti:

  1. Buď je tam nejaký premotivovaný developer, ktorý to berie so security až príliš vážne,
  2. alebo zistili, že niekto s rootom hackol ich apku a generoval si nejaké extra kupóny

Magisk, DennyList a funguje.

1 Like

Tohle hned napadlo i mě. Ale třeba jen chtěli mediální pozornost, tak vypustili takovéto PR :rofl:

Zřejmě se jim někdo už naboural do systému (či do apky jinak než chtěli) a provedl něco, co Mekáči uškodilo. Tak se teď chrání všelijak.

1 Like

V tom případě bych spíše čekal kontrolu nainstalované aplikace, jestli nebyla upravena než kontrolu systému…

Jestli si dobře pamatuji, tak i sám Google se svým ještě tehdejším Android Pay (dnes už Google Pay) přistoupil ke stejnému roku Android Pay nefunguje na zařízeních s rootem . Třeba je pro developery jednodušší hlídat přítomnost ROOTu, než ověřovat kontrolní součty aplikací :woman_shrugging:.

Je tady nějaký vývojář Android aplikací, který by nám k tomu mohl číst něco více?

Podobně se mi vztekala apka od TESCO v době když jsem měl telefon s LineageOS.