Lenovo a Motorola chtějí být světovou trojkou. Hodně štěstí!

Originál článek publikovaný na: Lenovo a Motorola chtějí být světovou trojkou. Hodně štěstí!

Svět mobilních telefonů má po mnoha letech nového vládce, žezlo v roce 2023 převzal Apple Další místa na stupních vítězů obsazují stále stejné firmy, jedná se o Samsung a Xiaomi Bronzový stupínek láká řadu společností, posledním zájemcem je Lenovo s Motorolou Telefony Motorola od společnosti Lenovo jsou v České republice docela oblíbené, nabízí hodně solidní…

Za sebe - měl jsem poslední roky skoro všechno, co stálo za vyzkoušení - OnePlus, Realme, Xiaomi, Honor, Samsung (tady tedy naposled Note 10 Plus), Nokii (když se znovu snažila vrátit - 7 Plus)… co půl roku nový telefon… Teď jsem pořídil na zkoušku Edge 40 (za mě naprostý deal break, koupil jsem pod 8k) a Moto G54 Power Edition. Edge si nechám déle (nemám mu co vytknout) a z Moto G54 je mladší synátor nadšený (a já taky, cena pod 5k a přitom takové parády, dokonce to i velmi dobře fotí), takže když vydrží, trochu zlepší SW podporu, 3. místo vůbec není nereálné.

2 Likes

Osobně taky vnímám, že to Motorola začíná myslet s Android telefony vážně a to jak cenou, SW podporou, tak i HW. No uvidíme, je to taková první vlaštovka, ale pořád jsem vnitřně nějak skeptický.

Mně se v ruce taky G54 Power Edition objevila… Ale jen chtít nestačí, navíc ostatní výrobci nebudou čekat až Motorola něco vymyslí :slight_smile:

No ja uz vyckavam Edge 50. Ale bezpecnostni balik mam lednovej . Za me je i podpora prekvapive ok . Tzn bohate mi staci dva roky . Potom, pri dnesnim narustu vykonu, to asi stejne nema smysl.

Ono spis zalezi na ktere trhy se zameri . V Indii se ji cekkem dari . V USA ma taky porad jmeno. Otazka co urve v Evrope .

Motorola má stále jméno i v Evropě, minimálně u nás poněkud starších ročníků :grin: A ano, v recenzích člověk čte, jak Moto prdí na SW podporu ale… jak Edge 40 tak G54 mají lednové záplaty a ani u jedno modelu neeviduji chyby (tedy když to funguje, nešťourám do toho je taky fajn…). Minimálně tedy u modelů 2023+ je to lepší

Dnes už záplaty rychle uvolňuje kde kdo, leden mám na mnoha telefonech Huawei! a na mnoha levných Xiaomi

Jo, vzhledem k tomu že se moje předchozí Motorola jmenovala Timeport se to dá říct. :joy: No né tak v Indii tam má dost aktivní základnu. Indickej YT jí točí pořád. Americkej tisk na ně taky nedá dopustit. Osobně jsem slyšel že Lenovo učítilo krev když padlo LG, uvidíme.

To jo ale ty laciný Xaomi to prostě výsměch. Třeba ty áčka se sekají i když člověk zadává heslo. Na vlastní oči jsem to viděl.

Pár týdnů mám Redmi Note 13 za cca 4500 a běhá to krásně, totéž POCO C65 za tři tisíce. V minulosti tomu tak možná bylo, ale levné telefony se za rok dva strašně posunuly. Pokud bych na telefonu za dva tisíce ucpal vnitřní úložiště a navrch přidal dva antiviry tak to nezvládne nikdo :).