Kdo volal z neznámého čísla? Google Telefon vám to pomůže zjistit, ale má to háček

Originál článek publikovaný na: Google Telefon pomůže zjistit, kdo volal z neznámého čísla

Zjistit, kdo volal z neznámého čísla, se může hodit Aplikace Google Telefon vám s tím pomůže Má to ale minimálně jeden háček. O co jde? Snad každý z nás se čas od času setká se zmeškaným hovorem z neznámého čísla, přičemž se zcela logicky nabízí otázka, zda zavolat zpět, nebo nikoliv. Samozřejmě mohlo jít jen…

Vámi uvedený háček má háček… Aplikace Google telefon funguje na všech zařízeních s Androidem. (Pokud ho používáte.) Nevím, proč by to Google vyhradil jen pro Pixely a proč. Zajímá mě, jak jste na to přišel. Děkuji za odpověď.

Fakt, že aplikace funguje na všech zařízeních, jsem nikde nepopřel. Zdroj, který disponuje exkluzivními informacemi, píše:

Now it seems Google is preparing to release the same feature dubbed ‘Lookup’ in the Phone app to Pixel users globally

Právě proto píšu o Pixel zařízeních. Jelikož si ale myslím, že není důvod to omezovat na Pixely, a navíc Google ještě nic oficiálně nepotvrdil, mluvím v článku o tom, že není jasné, zda bude funkce pro všechny, nebo jen pro Pixely.

Nechtěl jsem tedy dělat ukvapený závěr ve stylu: “funkce bude pro Pixely“, když to není potvrzené z více zdrojů

Že jde o telemarketing zjistíte jednoduše tak, že zavoláte zpět a číslo je trvale vypnuté. Telemarketingová čísla jsou totiž jednosměrná. :-))

Používám aplikaci Google Telefon v beta verzi určenou pouze pro Pixely ) staženou z APK už hodně dlouho .
Jsem s ní hodně spokojená. Lze v Nastavení si nastavit Identifikaci volajícího a spam . Proto se marketingová čísla nezobrazí a ani jiná, které mobil vyhodnotí jako spam. Dohledám pak na black list .
Mobil ani nezazvoní . Za březen byla 4 čísla ve spamu, ale např. za prosinec 2023 bylo čísel dokonce 18.

A pak se mi líbí Oznámení identifikace volajícího . Aplikace umí i česky mluvit :wink:
Takže než vytáhnete mobil z kapsy, už víte kdo vám volá.

Když mi poprvé můj Pixel ukázal volajícího jako červenou obrazovku s informací, že se jedná o spam, moc jsem tomu nevěřil. Párkrát jsem to cvičně zkusil zvednout a bez muknutí čekal co se bude dít. Většinou se na druhé straně spustil přednastavený automat, nebo bylo jen ticho a protistrana po krátké době zavěsila. Teď už tomu 100% věřím a nezvedám :telephone_receiver: :x: