Jak si na Pixelu vyzkoušet Android 15? Je to snadné!

Originál článek publikovaný na: Jak si na Pixelu vyzkoušet Android 15? Je to snadné!

Google vydává beta verze chystaného Androidu 15, které si můžete vyzkoušet Pokud máte podporovaný telefon, ideálně Pixel, je to snadné Stačí se přihlásit na webu a všechno proběhne automaticky Hodně lidí je zvědavých na novinky v chystaném systému Android 15. Pokud máte podporované zařízení, můžete si vyzkoušet testovací verzi sami. Jděte na oficiální web Googlu a…

A jak se dá vrátit zpět na A14?


Ale pozor, smaže to data

1 Like

Dříve mě vyzkoušení betaverze Androidu většinové odrazoval fakt, po přechodu na finální verzi Androidu, docházelo k vymazání všech dat v telefonu (faktory reset). Teď už to přechod beta-ostra verze Androidu potřeba není.

Co se týká odchodu z bety, tak jsem v popisu našel, že od verze finální se data nesmažou, ale nikde jsem už nenašel nic konkrétního. Jako že teď lze přejít z bety bez ztráty. Když jsem to zkusil, musel jsem vše obnovit ze zálohy.

Dříve to fungovalo tak, že nasazení bety se dělo bez mazaní dat, ale z přechodu z bety na ostrou verzi Androidu se data mazala. Ale poslední jedna, nebo dvě verze Android už by i přechod z bety na ostrou měl probíhat bez ztráty dat. Ale mohu se plést, musel bych to ještě ověřit :innocent:

Podle dostupných informací a zkušeností by to aktuálně mělo fungovat nějak takto

  • ze stabilní verze Android 14 ----> na Android 15 Beta - bez ztráty dat :white_check_mark:
  • ze beta verze Androidu 15 ----> na stabilní verzi Android 15 - bez ztráty dat :white_check_mark:
  • ze beta verze Androidu 15 ----> na stabilní verzi Android 14 - se ztrátou dat :x:

Mýte s tím někdo jiné zkušenosti?

Na stránkách betaverze je tohle:
Z programu se můžete kdykoli odhlásit a vrátit se ke stabilní veřejné verzi systému Android. Když se z programu odhlásíte, všechna uživatelská data na zařízení budou smazána.

Během cyklu vydání programu testování beta verze proběhnou stabilní vydání veřejné verze (oficiální vydání platformy a poté Quarterly Platform Releases (QPRs)). Když požádáte o aktualizaci na stabilní verzi, kterou betatestujete, můžete se po omezenou dobu odhlásit bez vymazání dat, než aktualizujete na další beta verzi.

Úplně nerozumím tomu závěru s přechodem na stabilní verze a na další betu (že by varianta z bety 15 na ostrý 15 a pak hned na betu 16?), ale jinak určitě dojde ke smazání, když opouštím betu a vracím se na ostrou starší verzi. Jak je to s přechodem z bety 15 na ostrou 15 si nejsem jistý.