Jak fotit mobilem? #2: Expozice

Originál článek publikovaný na: Jak fotit mobilem? #2: Expozice | Svět Androida

Fotografie by měla být nejen ostrá, ale i správně exponovaná Stíny i světlé oblasti by měly pokud možno obsahovat kresbu Automatika někdy potřebuje pomoct a já vám ukážu, jak na to Minule jsme si v seriálu Jak fotit mobilem povídali o tom, jak zařídit, aby byla fotka ostrá. Dnes se podíváme na expozici. Expozice Přesně řečeno,…

3 Likes

Článek napsaný dobře víte o čem mluvíte :+1: ale zapomněl jste dodat že vysoké ISO znamená hodně šumu teda aspoň jsem si nevšmnul že by to bylo v článku napsané :eyes:

1 Like

Aktualizace článku: přidal jsem zmínku o zvyšujícím se šumu při zvyšování ISO.

Pravda, původně to bylo koncipováno jen pro korekci expozice a pochopení, jak pracuje automatika, ale raději jsem to tam přidal. Díky za připomínku.

2 Likes

Hezky napsáno. Přiznám se, že fotím teda dost diletantsky. 5x vyfotím na automat to samé, mobil pokaždé zaostří trochu jinak, a pak při prohlížení každý večer z každé pětice fotek vždy vymažu ty 4 nejhorší. :smiley:

1 Like

Pěkný článek. Díky za něj.

1 Like

Kupuji mobil takový, který fotí dobře a natáčí ve 4k výborně,abych nemusel nic nastavit, protože jestli začnu fotit,kde si budu hrát,mohl jsem zůstat u foťáku… zrcadlovky,nebo zoom,ano . výborné fotky za světla udělá Google pixel, Samsung a54, iPhone a další značky,…pro mě zbytečný článek…

Díky za názor, pro tebe ten článek asi není, ale napsat, že je zbytečný? Pokud jsi fotil na zrcadlovky, asi ta pravidla znáš, tohle je pro lidi, kteří je neznají, a proto se třeba diví, že v některých situacích ten mobil selhává.

1 Like