Brzy i v Česku? Xiaomi globálně uvádí brutálně rychlou bezdrátovou nabíječku

Originál článek publikovaný na: Xiaomi globálně uvádí brutálně rychlou bezdrátovou nabíječku

Xiaomi 14 Ultra podporuje až 80W bezdrátové nabíjení Ideální je k němu nová rychlonabíječka ve tvaru stojánku Má chladicí systém, LED indikátor a pěkný design Xiaomi neustále rozšiřuje své portfolio produktů a nyní na svém globálním webu představilo bezdrátovou rychlonabíječku Xiaomi 80W Adaptive Wireless Charging Stand. S povedeným designem, vysokým výkonem dobíjení a elegantní bílou…

46 minut? To stejně výkonná drátová nabíječka nabije stejný telefon za poloviční čas. Takže se u bezdrátu docela dost tý energie přemění na teplo. To to zahřívání baterii nepoškodí?

Xiaomi 14 Ultra se 90W výkonem (čili o 10 W víc, než má tahle nabíječka) zvládne drátově nabít za 33 minut, a to podle oficiálních informací přímo od výrobce. Každopádně to s únikem energie její přeměnou na teplo je určitě zajímavá úvaha :thinking:

Tak výkon děleno napětí nám dá nabíjecí proud. A ten, když je vydělený od kapacity, máme čas nabíjení. Pokud to nesedí, tak musí být někde ztráty. A v čem jiném než teple? Taková je má úvaha.

Baterie nadměrné teplo jistě dost poškozuje, brzo na toto téma na www.Svět Androida.cz vyjde zajímavý článek. Doporučuji sledovat.

Nabíjení baterií je docela složitý a komplexní proces. Čili se to nedá spočítat jen tak jednoduše jak popisuješ.

Jen pro představu, tak nějak vypadá proces nabíjení po kabelu


zdroj: What is fast charging and how does it work in smartphones?

Jen pro představu takto nějak vypadá vývoj rychlosti nabíjení v čase


zdroj: https://www.counterpointresearch.com/insights/fast-charging-global-smartphone-sales-q1-2023/

Takto po jednotlivých značkách


zdroj:https://www.counterpointresearch.com/insights/fast-charging-global-smartphone-sales-q1-2023/

Tady v tomto článku uvádějí, jaký telefon a jak rychlou musí mát nabíječku, aby se nabíjet těch 20 min, které ty uvádíš u 80W nabíječky. Aby se nabil za 20 min jak uvádíš ty, musel mít telefon 120W nabíječku

46 minut? To stejně výkonná drátová nabíječka nabije stejný telefon za poloviční čas.

A závěrem jen pro zajímavost, pokud bys chtěl mít telefon nabitý za 10 min musel byt mít minimálně Realme GT 3 s 240 W nabíječkou.

Příště než prosím zase něco plácneš, podlož svůj názor nějakými fakty, abychom tě nemusel považovat za dezinformátora. A vážně to nemyslím špatně, mám zájem abys byl součástí této komunity, ale zároveň, nechci abys zavádějícími informacemi mátl ostatní. Díky za pochopení.

A pokud by se někdo chtěl dovzdělat, jak se starat o svou baterii v mobilu a co ji škodí, tak máme na Svět Androida skvělý článek od Jirky Bekra Jak se starat o baterii v mobilu? Tipy k nabíjení a péči

1 Like

Ale dá se laicky říct, že čím rychlejší nabíjení, tím hůř pro baterii, ne? Takže, kdo nabíjí přes noc, ať nabíjí 2,5 wattovou nabíječkou. :-))

Ale tou dezinformací jsem myslel tento tvůj výrok!