Apple přichází s podporou RCS, bublina ale zůstává zelená

Originál článek publikovaný na: Nový iOS 18 konečně umí funkci, kterou Android zvládá roky

Apple představil iOS 18 a ukázal podporu RCS RCS je nástupce SMS, podporuje skupinové chaty, multimédia a další vylepšení iOS 18 bude dostupný na podzim pro iPhone Xr a novější Apple představil novou iOS 18, který je nabitý změnami. Androidí svět bude zajímat nejvíc ale jedna z nich, a to podpora RCS v aplikaci iMessage.…

No, za mne osobně, je RCS velké zklamání. Oba telefony Android, každý měl jiného operátora, oba připojeny k netu, RCS byla doručena vždy za 6-8 hodin. Při přepnutí na SMS došlo k doručení okamžitě. A ano, bylo to ve 100% případů. Takže za mne, RCS je velký fail.

Já to bohužel vidím úplně stejně. S tím rozdílem, že já to vypnul na Pixelu po 15 minutách, kdy zpráva prohlásila, že adresát asi není online. Správně by to mělo samo hned poslat SMS a ne čekat desítky minut, to je prostě neakceptovatelné.

1 Like

Ale vždyť takových odrbů je v aplikacích Google milion… Třeba roky a roky nefungující vyhledávání pomocí telefonního číselníku… Jakmile jméno obsahuje diakritiku, jste nahraný.

1 Like

Rcs je mega zbytečnost sms je 100x lepší ta dojde vždy a bejt furt online no to asi ne :roll_eyes:

Tak to by mi nevadilo. Telefon je online v podstatě neustále. Stejně jako telefony mých kamarádů. Nicméně RCS je velmi nespolehlivé. Otázka je, jestli je to aplikací Zprávy ( od Google) nebo RCS standardem jako takovým.

To je dobra otazka. To by zaujimalo aj mna

Chtěl jsem ji vyměnit za xiaomi Messaging u manželky na redmi note 9 ale bohužel aplikace při otevření hned spadne tak má textru ta aspoň neotravuje blbostma jako zprávy od googlu a funguje spolehlivě. Já mám na redmi 5 plus xiaomi Messaging a také 100% spokojenost