Apple nepodporuje RCS dobrovolně! Kdo výrobce donutil?

Originál článek publikovaný na: Apple nepodporuje RCS dobrovolně! Kdo výrobce donutil?

V listopadu loňského roku Apple všechny překvapil a oznámil, že začne podporovat RCS V posledních týdnech se ale ukazuje, že jeho rozhodnutí nebylo úplně dobrovolné Na vině tentokráte nejsou úředníci EU, důvody musíme hledat na východě Dovolím si tvrdit, že oznámení budoucí podpory RCS v telefonech od společnosti Apple patřilo k největším překvapením loňského roku.…

Tak to se divím že by diktát od EU nebyl ale na druhou stranu Čína je 100x větší trh než nějaká ubohá EU😁 mít Apple tak nějaké rcs mi může vlézt na záda Apple má svůj ekosystém a svoje služby které vyhovují zákazníkům a pokud chtějí komunikovat tak si nainstalují nějaký kecálek

1 Like

Na stranu druhou možnost používat méně aplikací může být lákavá…

V životě jsem RCS nepoužil a ani moc nechápu, k čemu to má být vhodné. V mé sms aplikaci ani žádné RCS nejsou.

1 Like

Mám názor a to je že je rcs k ničemu googlu to asi přijde strašně důležitá funkce ale sms je furt lepší než to co vymyslel google a teď každého nutí aby to použil. Koukal jsem na aplikaci zprávy od xiaomi a má velikost 87mb zato Google zprávy přes 300mb tohle nikdy nepůjde do telefonu jen to zabírá misto

Xiaomi již v nových telefonech plně přešlo na Google zprávy… (Mám Xiaomi Redmi Note 12s)
RCS používám již delší dobu a vyhovuje mi.
Konečně se dají posílat fotky, bez nutnosti MMS a dají se psát zprávy i na počítači…

Souhlasím však, že by Google měl nechat volbu na uživatelích, RCS má smysl opravdu jen tehdy, když je člověk online a nemá neomezené SMS.

1 Like

A Google něco omezuje nebo vnucuje?

Já na štěstí mám ještě starší xiaomi kde ještě bylo vše v pořádku :grin: rcsje pokud vím k ničemu pokud druhá strana to má vypnuté, manželka má novější model a ta už tam má bohužel Google zprávy rcs bylo aktivováné automaticky a sms ji vůbec neodchazeli až třeba druhý den​:roll_eyes: po deaktivaci fungují jak mají

Ano, je to tak… Druhá strana musí mít podporu RCS také…

Problémem je že pokud není druhá strana připojena k internetu, přijít jim to nemusí… Já se naučil koukat jestli se tak do 2 sekund objeví 2 vlaječky u zprávy… 1. znamená odesláno, 2. přijato, když se to do té doby nepodaří, přepínám to kliknutím na zprávu na SMS…

1 Like