7 let podpory k ničemu? Google Pixel 8 má možná problém!

Originál článek publikovaný na: 7 let podpory k ničemu? Google Pixel 8 má možná problém!

Google Pixel 8 patří k nejzajímavějším telefonům v poměru cena versus výkon Těšit se můžete na skvělý fotoaparát nebo 7 let podpory, aktualizace až do roku 2030 Bohužel to ale neznamená, že by do telefonu dorazily všechny AI funkce, telefon nemá výkon Telefony Google Pixel jsou doslova a do písmene výkladní skříní operačního systému Android.…

Ono záleží, jakým směrem a jak rychle se AI bude ubírat všeobecně. Třeba bude za pár let schopna zlepšovat a programovat sebe samotnou a v roce 2030 bude kvůli tomu nutností mít RAM 24 GB (nebo 48 GB ?) a více. Tohodle scénáře se spíše obávám.

1 Like

Vidím to podobně, tím spíše je ale problém, že Pixel 8 to nedá už nyní.

Pak asi většina uživatelů umělou inteligenci radši oželí. Stejně bude placená nějakým měsíčním paušálem. A ještě si k ní pořizovat super výkonný mobil?

Potom vyvstává otázka, k čemu je 7 let podpory, když je poté mobil starý a bez baterie v dobré kondici. Podle mě bohatě stačí 3 roky aktualizace a 5 bezpečnostních záplat. Potom šup do sběrného dvora

1 Like

Uvidíme kam to posunou jednodušší výměny baterie… Osobně si ale myslím, že současné vlajky mohou dobře sloužit hodně dlouho. Ale baterie není jediná, jsem zvědav jak za těch 7 let bude vypadat spousta dalších součástek. Trochu mě láká pokud, s příchodem Pixelu 9 na něj přejít a pak se jej držet co to půjde… Otázka, koho by pak zkušenosti zajímaly v roce 203x

Měl jste někdo někdy telefon 7 let??? Já měl max. 3 a to byly Nokie, takže tzv. “hloupé telefony”, i když byly výborné a v té době prakticky neměly konkurenci. Ale od nástupu smartphonů v roce 2007 (ano jsem tak starý, že si to pamatuji), tak jsem neměl telefon déle, než 3 roky, nejdéle jsem měl Samsung S4 - asi 2,5 roku, pak jsem přecházel na Note 4 a od té doby měním telefony téměř každý rok. Ne, že bych musel, ale je to můj pracovní nástroj a potřebuji, aby na něj byl 100% spoleh. Ale mí blízcí (žena, již dospělé děti) mají telefon cca 4-5 let, pak je mění … ale věřím, že někomu mobil vydrží i déle … každého věc… :-):-):slight_smile:

První telefon jsem měl na jednom čísle Alcatel, na druhém Motorolu. Oba jsem používal od roku 2001 do roku 2008. Do toho mi přišla ještě stará Nokia 3310 a ta mi jede stále. Občas z ní zkusím volat. :slight_smile: U smartphonů mám mobil vždy tak 3-4 roky, prostě dokud mi dobře funguje baterie.