10 tipů na zajímavé zboží z Temu: Záchodové osvětlení, ultimátní čistící sada a klopový mikrofon k telefonu

Originál článek publikovaný na: 10 tipů na zajímavé zboží z Temu: Klopový mikrofon k telefonu a ultimátní čistící sada

Obří čínské tržiště Temu se rychle stalo fenoménem i v Česku Nabízí hromadu zboží za mnohdy naprosto směšné ceny Mrkněme se spolu na 10 tipů na zajímavé produkty související s technologiemi Čínské tržiště Temu způsobilo poprask i v České republice, a ačkoliv z toho za normálních okolností mívám strach, tentokrát bych se nebál strčit ruku…

Opravdu je rozumné lákat lidi na nákup na stránkách které jsou vyhlášené tím že zákazníkům pak vybílí účet?

4 Likes

Vyhlášené? A měl bys někde věrohodné informace, kde se to lidem stálo? A neplést si prosím s podvody, kdy se podvodník za Temu jen vydával.

4 Likes

Sami jste o tom psali

Jsme s Temu spokojeni (rodina), důstojná konkurence Aliexpressu. Mobilní aplikaci nepoužíváme a ani nemáme, platby probíhají výhradně přes PayPal (jistota případné reklamace u prodejce a jistý návrat peněz), vše probíhá v rámci PC.
Máme za sebou pěknou řádku výhodných nákupů a musíme zaklepat, žádný problém ! Vše probíhá promptně a na chlup přesně, jen jednou se zpozdila zásilka kvůli svátku u nás o 2 dny, dostali jsme hned 100,-kč omluvný bonus, který se automaticky uplatnil při dalším nákupu.
Nemáme ani žádné negativní informace ze svého okolí, stěžovat si z naší strany na cokoliv tedy nelze. Ceny mezi čtyřúhelníkem obchodů jako jsou Aliexpress - eBay - Amazon - Temu jasně hovoří v současné době právě pro Temu . Navzdory některým negativním oznámením (spíše mi to připadá jako konkurenční boj) jsme s nimi spokojeni.
Aliexpress v počátcích obchodování byl v té samé situaci i se stejnou smrští varování. Všude se probírala kvalita zboží, okrádání a podobné záležitosti. Stejně jako kdekoliv jinde za mrzký peníz nemůže člověk očekávat kvalitu která vydrží na věky. Připlatit se vyplatí i u číňanů, cena bude přesto zcela někde jinde než ta samá věc se stejným původem u našich obchodníků kteří ji pouze přelepí svým logem a jako třešničku na dort přibalí 300% marži.
Konkurence je vždy dobrá a je ve prospěch nás zákazníků, bohužel obzvláště v naší české kotlině jí cvalem ubývá a vše se slučuje do jednoho obrovského molocha diktujícího ceny nám i dodavatelům.
Nejsme nijak zainteresovaní u Temu, jsme jen dlouhodobí zákazníci těchto tržišť s jakýms takýms letitým náhledem a zkušenostmi, Temu rozhodně do našeho výběru pro případný nákup patří a myslíme si, že je dobré se ho zastat.
Nikomu náš náhled na věc nevnucujeme, jen zde shrnujeme naše zkušenosti s čínskými on-line tržišti.

6 Likes

No a pokud jsi článek opravud četl, tak se dozvíš že:

Redakce serveru informovala o případu dvou Čechů, kterým po nákupech na platformě začaly mizet peníze. Kadeřník Filip Kraus uvedl, že mu bylo z bankovního účtu zničehonic strženo 87 tisíc korun po dvou týdnech od zakoupení zboží, paní Jana pak hovoří o malých odchozích platbách, které vyústily ve ztrátu tří stovek eur (7 800 Kč v přepočtu).

Prohlásit, že Temu krade lidem peníze, by bylo velmi závažným obviněním, jež může znít až absurdně. Spekuluje se proto nad tím, zda údajně okradení spotřebitelé nenaletěli na phishingový útok. Podle experta na kyberbezpečnost Petra Kadrmase popularity Temu hojně zneužívají podvodníci, kteří například rozesílají falešné e-maily s odměnami. Jak pan Filip, tak paní Jana, jsou však podle TN.cz přesvědčeni, že se do žádné podobné pasti chytit nenechali.

Ale no tak… Tieto blbosti ze doporucujeme z ciny to si fakt mozete odpustit

Staci zadat do googlu “obchod Temu podvod” a vyjde ti niekolko clankov.

V tomto suhlasim s @Radek_Neuzil

Hmm aj ked ma za toto asi nebudete mat radi :man_shrugging:

2 Likes

A máš některých z těchto případů (co vyjedou po vyhledávání na Google) opravdu ověřené? V žádném případě se Temu nezastávám, a ani neříkám, že podvody dělá nebo nedělá. Ale chtěl bych debatu držet na úrovni ověřitelných faktů, ať to není jedna paní povídala :innocent:

1 Like

Ano chapem ze tu chceme mat overene fakty a tak…

Stale si ale myslim ze Svet androida nepotrebuje clanky ako su doporucujeme z Ciny a podobne

Nic overene nemam. Neskumal som to. Staci mi ale ze vychadzaju clanky o tom ako Temu stahuje peniaze niektorym ludom a tak.

Ale mozno som zaujaty. Je to moj nazor

Seriál Tipy z Číny máme už roky Tipy z Číny - články a tipy na produkty | Svět Androida
A trochu zaujatý asi budeš :innocent:. To my bychom jako magazín být ale neměli :wink:

1 Like

Dobre polepsim sa :slightly_smiling_face:
Budem na to mysliet :slightly_smiling_face:

Nechtěl jsem to sem původně dávat, ale něco mě říká, že musím.

1 Like

Nakupuju na Temu hodně často, stejně tak manželka, a ještě nám z účtu žádné peníze nezmizely. Neházejte všechny podvody na Temu.

1 Like

Jo jasně, Temu nasypalo prachy do masivní reklamní kampaně včetně amerického Super Bowl jen aby pak vybílilo účty jejich uživatelům :smiley:

Českým překupníkům se prostě jen nelíbí, že lidi již nekupují jejich čínské zboží s přepálenou marží, tak jedou negativní kampaň. Temu je narozdíl od Aliexpressu v češtině a proto pro je české parazity mnohem větší hrozba.

1 Like

Pokud platím přes Google pay, nemělo by dojít ke sdělení údajů karty obchodníkovi, nebo se pletu?

Hezké, české parazity… Jestli pak dostaneš při nákupu v Číně nějakou záruku ať už na vady nebo na kvalitu??? Taky jsem nakupoval, než jsem pochopil, že nákup čínském tržišti je jen vyhazování peněz za nesmysly, co člověk nepotřebuje a jež mají opravdu velmi bídnou kvalitu…

1 Like

Kolik jste dostali zaplaceno za takovou propagaci? Jen šmejdy bez záruky…

2 Likes

Pokud by něco bylo proti našemu přesvědčení, nedalo by to se u nás ani zaplatit. Takže tento rejpanec je úplně zbytečný. Ale abych odpověděl. Ne, nakupování z Číny není proti našemu přesvědčeni. Ne, Temu u nám za to nic nezaplatil.

Osobně pravidelně nakupuji na CN eshopech a jen zřídka se stává, že je problém, který se nedá řešit jednoduše.

Pokud se ale s námi podělíš o tvou konkrétní zkušenost, třeba dokážeme společně identifikovat příčinu, proč ve tvém případě nastal problém.