Xiaomi představilo extrémně levný chytrý zámek. Můžete ho odemknout PINem i otiskem

Originál článek publikovaný na: Xiaomi představilo levný chytrý zámek! Nestojí ani 7 stovek

Xiaomi v Číně představilo zámek Arkfish Smart Room Door Lock S5 Instalace je snadná, nechybí několik způsobů odemknutí i propojení s mobilem Očekává se, že bude cenově velmi přijatelný Společnost Xiaomi zahájila crowdfundingovou kampaň pro shromáždění finančních prostředků na jejich nejnovější doplněk do chytré domácnosti. Nový chytrý zámek Arkfish Smart Room Door Lock S5 bude možné…

Dobry den.
jen bych chtel upozornit ze se nejedná o “chytry zamek” ale jde o “chytrou kliku”. zamek je od slova zamykat a toto zarizeni vam nic nezamkne,proto neni urcen k vchodovym dverim. toto je klika ktera v pripade aktivace nejde zmacknout a pouziva se na dvere mezi kancelare nebo treba mezi pokoje .drive xiaomi prodavalo "chytry zamek " xiaomi sherlock S2, ktery se osadil na vstupni dvere a zamykal klicem na dva zapady jak jsme zvykli. ovlada se BT klicenkou nebo mobilem.ale uz neni v prodeji. chci na to jen upozornit protoze na aliexpress nebo treba i temu atd. je mnoho techto klik ktere jsou predstavovany jako zamky, a je hodne lidi kteri si je nakoupily a nicemu jim to neni protoze chteli zamek na vstupni dvere domu nebo bytu. Vas clanek je podle me stejne zavadejici.

1 Like

Díky za tvůj komentář a konstruktivní diskuzi.

Prošel jsem několik webu ohledně této “chytré kliky”, šel jsem dokonce až na Xiaomi startovač (Youpin), kde se nové produkty ucházejí o to zdali je Xiaomi zařadí do svého portfolia https://m.xiaomiyoupin.com/detail?gid=163006 a i když jsou stánky v čínštině, tak přes translator je vidět, že i sám výrobce mluví o produktu jako o chytrém zámku, který je možné odemykat a zamykat 5 různými způsoby.

Za mě je tedy označení " chytrý zámek" naprosto ok.

Ohledně primárního užití chytrého zámku pro indor účely ale autorka v článku mluví. Nikde nezmiňuje, že se jednalo o vhodné zařízení pro hlavní vstupní dveře, byť použití pro účely Airbnb může být pro někoho trochu matoucí.