Windows 11 výrazně změní nabídku Start. Bude se vám tahle novinka hodit?

Originál článek publikovaný na: Windows 11 výrazně změní nabídku Start. Bude se vám tahle novinka hodit?

Microsoft pracuje na zajímavé novince pro Windows 11 Rozšíří dosud poměrně neobsáhlou nabídku Start Jejím cílem bude dodat uživateli stručné informace Když si Microsoft zrovna nehraje s reklamami, anebo se nesnaží přimět uživatele staršího Windows 10 přejít na Windows 11, chystá pro aktuální verzi svého operačního systému nové funkce. Brzy by se zajímavé změny mohla…

Nabídku Start v desítkách, přeplácanou zbytečnostmi, měl jen uživatel, který byl příliš líný nebo tupý na to, aby si ji upravil podle svých potřeb.
Desítkový Start byl zatím absolutně nejlepší a jedenáctkový je po něm neuvěřitelným pádem až kamsi ke dnu. V desítkovém si člověk rozmístil dlaždice po ploše, rozdělil do skupin, ty si pojmenoval, nejčastěji používané měl velké, zřídka používané malé, mohl jich tam mít spousty proti těm čtyřiadvaceti (později dvaatřiceti), a přesto to měl krásně přehledné. Veškeré potřebné programy se spouštěly na dvě kliknutí. Používám desítky jen kvůli tomu dodnes, momentálně mám na Startu 56 položek. Až mě něco donutí přejít, tak jedině se Stardock Start11, který umí desítky docela pěkně napodobit. Chybí mu jen živé dlaždice, ale ty mám stejně povypínané s výjimkou počasí a kalendáře.
Připravovaná změna bude tedy už čtvrtým místem, kam bude Microsoft ve Windows cpát zprávy, které bychom měli podle něj číst. Snad to půjde vypnout…

1 Like

Přesně tak, v desítkách jsem měl start na celou obrazovku, tam rozendané veškeré složky a programy, které jsem používal a bylo to skvělé. Ajťák ve firmě (před cca 4 lety), kde bylo cca 80 lidí, říkal, že jsem jediný kdo nabídku start používá… Vidím to jako neschopnost Microsoftu navést uživatele, aby si to přizpůsobil. Místo toho je tam hromada blbostí a předinstalivaných programů, které nikdo nechce a pak to nikdo nepoužíval…
S novým PC jsem dal jedenáctky a nabídka start je dost omezená. Tedy dostat se do některých složek je x kliků navíc. Nejhorší jsou věci jako doporučené apod., které se přizpůsobují “něčemu” a nejsou vždy na stejném místě. Co šlo jsem povypínal…

1 Like

Nastesti mam debloat OS takze mam win s klasickym vzhledem bez reklam a telemetrie :wink: vyuziva 3.3g po startu a ma jen 84-93procesu pri behu … nepotrebuji jejich pseudomoderni funkce reklam, zprav atd