Webové aplikace: 6 důvodů, proč je používat místo normálních aplikací

Originál článek publikovaný na: Webové aplikace: 6 důvodů, proč je používat

Webové aplikace jsou přístupné z jakéhokoli zařízení s internetem Jsou pohodlným a snadným způsobem přístupu k oblíbeným službám Oproti nativním aplikacím mají hned několik výhod Používání webových verzí aplikací nabízí řadu výhod ve srovnání s jejich nativními protějšky. Představují pohodlnou a přístupnou alternativu pro uživatele po celém světě na prakticky všech platformách. Přístupnost Přístupnost je…

“Pokud nás aplikace monitoruje, je lepší přejít na webovou verzi”. Nejvíce mě monitoruje launcher a pak takový WhatsApp. Nevím, zda vůbec nějakou webovou verzi mají. :-)) Ostatně skoro žádná aplikace v mobilu nemá webovou verzi. A k tomu dost aplikací používám i offline.

Webovou aplikaci mají například Discord, Facebook, Twitter, LinkedIn a Reddit. Především tedy sociální sítě, které je obtížné nahradit, protože jsou na nich lidé nebo komunita, která na alternativu těžko přejde.

Pro launcher a WhatsApp můžete použít TrackerControl, který jejich monitorování výrazně omezí.

Takže když o tobě ví google skoro vše tak ti vadí watshap? :slight_smile: mi jde třeba dost o pohodlnost a taky mi přijde že apky maji o dost lepší prehlednost a funkčnost než webová verze. Takový livesport atd. Prostě webova verze fakt ne. Neříkám u všeho. Ale s tim sledováním jsi mě fakt dostal :slight_smile:

Tak teď asi došlo někde k nepochopení. Já přeci nenapsal, že by mi nevadilo sledování od Google.

Sám používám výhradně open source aplikace, které mě nijak nemonitorují a pokud to nejde, tak je buď to omezím pomocí TrackerControl nebo oddělím pomocí Shelter.

Samozřejmě pohodlnost na mobilu trochu klesá s použitím webových verzí (záleží i na konkrétních případech), ale já dávám přednost soukromí.