Telefony Xiaomi prý obsahují kritické chyby. Hackeři díky nim mohou převzít kontrolu nad vaším mobilem

Originál článek publikovaný na: To snad ne! Telefony Xiaomi jsou prý plné kritických chyb

Telefony Xiaomi, Redmi a POCO s nadstavbami MIUI/HyperOS obsahují vážné chyby Přišla s nimi společnost Oversecured, která Xiaomi kontaktovala už před rokem Zatím není jasné, zda se je k dnešnímu dni podařilo vyřešit Společnost Xiaomi, třetí největší výrobce smartphonů na světě, čelí vážným bezpečnostním problémům. V nedávné zprávě společnosti Oversecured byly odhaleny kritické zranitelnosti v…

To je přesně ten důvod proč u telefonů Xiaomi nevydržím dýl jal pár týdnů. Když bankovní aplikace hlásí, že aplikace soubory, optimalizace a další stock jsou podezřelý, tak to prostě podvědomě nechceš. Navíc ten způsob vypouštění aktualizací, kdy nikdo neví, jestli bude za měsíc nebo za tři, potom měnit region telefonu, abych na zabezpečení nečekal další týdny. To fakt ne. Dnes se nevykrádají banky se zbraní v ruce jako v minulosti, nýbrž pěkně z pohodlí domova psaním škodlivých kódů, proto je moje volba jasná - Pixel a Samsung.

Pokud ti bankovní aplikace hlásí, že máš v telefonu bordel, asi sis ho tam natahal sám, případně máš telefon z druhé ruky, se kterým si někdo pohrál. Odkaz na neřešené chyby Samsungu tu nejspíš dávat nemusím, že? :wink:

Nikdy jsem si telefon z druhé ruky nekoupil a nic jsem nikam nenatahal. Hlásí to vždy na všech telefonech Xiaomi hned po vybalení :slight_smile: Pořád říkám, že Xiaomi jsou telefony pro děcka, ale ne pro práci a za tím si stojím. Chyby jsou samozřejmě u všech výrobců, ale druhá věc je, jestli a jak rychle je bude řešit a v tomhle je Xiaomi bez debat na chvostu. Jinak proti těm telefonům nic nemám, pravidelně si od nich něco kupuju, jsou rok od roku lepší, ale pak prostě v hlavě hlodá to riziko, proto se telefonu zbavím.

Nikdy se mi nic takového jak u Xiamoni, Redmi za ty roky nestalo. No, každý zodpovědný, co si do telefonu natáhne.

2 Likes

Jestli ti bankovní aplikace tvrdí, že jsou cizí aplikace nebezpečný, pak sis asi nestáhl bankovní aplikaci, ale antivirus (nebo rádoby bankovní aplikaci…) …

Každopádně bezpečnostní chyby jsou overrated. Pokud nejsi opice, co kliká na random odkazy a nestahuje kdejakou random aplikaci typu shittok a podobný lejna, nemáš se čeho bát a nějaký díry ti můžou být ukradený.

Bezpečnost není v mobilu, ale v hlavě.

Sebeděravější systém v rukou normálního člověka je víc zabezpečený než ultrazabezpečený systém v rukou opice

1 Like

Ale nepovídej, to je zvláštní, že všechny Xiaomi telefony, se kterými jsem přišel do styku za poslední roky, fungovaly s bankovními aplikacemi zcela bez problémů. Pravda, byly to vždy přímo Xiaomi. Jestli ty si trochu nevymýšlíš :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ty bankovní apky to hlásí z toho důvodu, že ty aplikace od výrobce telefonu nepochází z oficiálního zdroje, navíc se aktualizují samostatně a nikdo nemá tušení, co se tam kdy dostane, jak se zrovna soudruzi v Číně naladí a co za data právě budou chtít získat. Jasně, dá se toho všeho zbavit, ale to už není zcela běžná uživatelská záležitost. Prostě MIUI/Hyper OS ani zadarmo. Nikdy jsem netvrdil, že aplikace nefungují, dokonce na to ani aktivně neupotorňují, ale v nastavení u ČSOB je třeba konrola bezpečnosti, kde se zobrazí třeba aplikace s přístupem k SMS a právě apky z cizího zdroje. Takže i když si do telefonu nic nenataháš, máš to tam nateženo už z fabriky :joy: Takže dycky Pixel a nazdar Xiaomi bazar :grin: