Sláva! Vlaky Českých drah čeká lepší internet, instalují se nové routery

Originál článek publikovaný na: Vlaky Českých drah čeká lepší internet, vylepší se routery

České dráhy se chystají vylepšit internet ve vlacích Upgrade Wi-Fi routerů se dotkne téměř 200 vozů Technologie dovede využívat i sítě v 5G úrovni Znáte to. Chcete se ve vlaku pustit do práce, ale s internetem to mnohdy bývá katastrofa. Národní dopravce České dráhy se naštěstí pouští do upgradu routerů, od něhož slibuje lepší činnost…

Největší problém s Wi-Fi ve vlacích je logicky tam, kde je kolem tratě nulový mobilní signál, takže chybí i 2G. Tam pak celý vlak nemá internet jak přijímat, tudíž ho nemůže ani v podobě Wi-Fi vysílat.

Tak jedna věc je kvalita a druhá dostupnost internetu. Dostupnost se z pohledu ČD ovlivnit moc nedá (ikdyž :thinking:), jelikož je závislá na pokrytí signálu od operátora, tak jak píšeš. Článek ale pojednává spíše o zvýšení kvality internetu, na místech, kde signál daného operátora je k dispozici.

Ale pokud by to ČD internetem myslelo opravdu vážně, mohlo by si v místech postižených špatným signálem využívat připojení od více operátoru a přepínat ho, nebo dokonce využít svou vlastní konektivitu. Běžně se o tom sice nemluví, ale České Dráhy, konkrétně ČD-Telematika mají druhou největší optickou síť v ČR. Neměl by pro ně tedy být tak zásadní problém, poskytnout si internetové připojení tímto způsobem. Ale zdá se že ČD jsou na tom s prozákaznickým přístupem podobně jako Česká Pošta :poop: