Severní Korea překvapuje: Vyrábí vlastní elektromobil!

Originál článek publikovaný na: Severní Korea překvapuje: Vyrábí vlastní elektromobil!

V Severní Koreji se má na trh dostat první elektromobil Disponovat bude dojezdem až 720 kilometrů Je ale opravdu takový, jak se může zdát? V Severní Koreji se představuje historicky první elektromobil. Madusan EV je elegantní čtyřdveřový sedan s velkou rychlostí a dojezdem až 720 kilometrů na jedno nabití. To všechno navzdory uzavřeným hranicím, autoritářské…

Tak jak bych tomu věřil. Když Severokorejci nemají co jíst jsou hubení a tudíž lehčí než průměrný Číňan. Tudíž může mít větší dojezd. Kór když jedou z kopce a fouká jim vítr do zad

Třeba něco bude mít pár vyvolených politiků. Ale to je vše. Vždyť půlka obyvatel nemá elektřinu. K tomu není skoro kam jezdit neboť není po čem. Po hliněných cestách leda. :-))

Dojezdy se většinou uvádějí podle VLTP standardu. Info podle Chat GPT4 o

VLTP u elektromobilů označuje Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure (WLTP), což je mezinárodní standard pro testování spotřeby paliva, emisí CO₂ a znečišťujících látek u osobních automobilů. Tento testovací protokol byl zaveden, aby poskytoval přesnější a realistické výsledky spotřeby paliva a emisí, které lépe odrážejí skutečné podmínky provozu než předchozí metody, jako například NEDC (New European Driving Cycle).

WLTP zahrnuje různé jízdní cykly, které simulují městskou, příměstskou a dálniční jízdu, a to při různých teplotách a zatíženích. Pro elektromobily se v rámci WLTP měří dojezd, spotřeba energie a emise. WLTP testy poskytují spotřebitelům jasnější představu o tom, jaký dojezd a spotřebu energie mohou očekávat za běžných jízdních podmínek.