Češi kroutí hlavou! Poláci dostanou pohádkové dotace na elektromobily

Originál článek publikovaný na: Češi kroutí hlavou! Poláci dostanou pohádkové dotace na elektromobily

Elektromobilita je často diskutovaným tématem Poláci spustí nový dotační program zaměřený na elektrické vozy Zdá se být lákavější než ten český, dotkne se i fyzických osob S cílem podporovat elektromobilitu a zvýšit její popularitu chystá Polsko nový dotační program, jenž bude zajímat jak zájemce o koupi nového auta bez spalovacího motoru, tak i ojetého vozu.…

Opravdu Češi kroutí hlavou? Myslím, že to Češi ani neví. :-))

2 Likes

Už ano, ví o tom, stejně jako tom tom teď víš i ty :slight_smile:

A kolik jich kroutí hlavou? Myslím, že to úplně všechny nechává zcela klidnými. :-))

Mnoho Jirko, mnoho :). Tedy evidentně až na tebe, ty píšeš komentáře :slight_smile:

1 Like

Dotace na elektromobily je největší hovadina na světě

3 Likes

Dotace na elektromobily jsou s prominutím prasárna. Mnohem lepší by bylo tyto peníze dát do budování infrastruktury.

Do firmy jsem koupil elektromobil (Tesla 3LR), ale bez dotací.

1 Like

Hovadina? Proč proboha?

Dotace mohou být velmi dobrý nástrojem pro adopci něčeho o čem se společnost shodně, že je veřejně prospěšné. Je potřeba je ale správně implementovat.

A zkusíš prosím vysvětlil, proč je to dle tebe “prasárna”.
Jakou infrastrukturu jsi měl konkrétně na mysli?

Jsou to dotace, které se berou částečně z poplatků, které platí automobilky za překročení emisí (z celého portfolia v tom roce dodaných modelů). V důsledku to tedy zdražuje běžná auta pro “normální lidi”, a přispívá na “hračky” bohatým.

Infrastrukturou myslím nabíječky.

Jinak co se týče té Tesly 3, já s ní nejezdím, ale kolega je s ní velmi spokojen. Máme ji 2,5 roku. A jezdí i na dlouhé cesty s rodinou.

1 Like

No jestli ty dotace budou opravdu tak královsky vypsané, tak nejspíš bude exiastovat i seznam těch co to za ty prachy dostanou :grin:

No tak jistě, kdyby jsme měli na firmě elektromobil, taky s ním budu chtít jezdit. Bohužel to u naší firmy nehrozí.

Jelikoz teda jako podnikatel mam 200+50 a v polsku bude 230, tak nvm nad cim bych mel kroutit hlavou :grinning::grinning:. Ale bylo by fajn kdyby pritlacili na sit superchargeru.

Ti nebohati si stezi kupuji nova auta. A ty EV uz davno nejsou o tolik drazsi. Zakladni tesla je prakticky v parite s dieslovou ovci v automatu :grinning: a ano znamy je spokojen bych rekl autenticky :grinning::grinning: tesla je bomba … alespon ta nova (krom tech blinkru na kruhaci)

1 Like

Fyzické osoby budou moct získat až 40 tisíc zlotých (téměř 230 tisíc korun) , v případě leasingu či dlouhodobého pronájmu má maximální výše dotace činit 150 tisíc zlotých (skoro 860 tisíc korun). V obou případech nesmí být vozidlo starší než 4 roky. Příspěvek na leasing/dlouhodobý pronájem nového vozu se může vyšplhat až na 225 tisíc zlotých (asi 1,3 milionu korun).