Rychlonabíjení - jak na něj a co dělat při problémech

Originál článek publikovaný na: Rychlonabíjení - jak na něj a co dělat při problémech

QC 3.0, PD3.0, AFC, PE+2.0, PPS – zní to jako klingonština nebo dokument Wordu vytažený z poškozeného harddisku, ovšem navzdory prvnímu zdání, které jak víme klame, to vlastně smysl dává. Jmenuji se Jiří Bekr a připravil jsem vám článek, ve kterém jsem pro vás vysvětlil všechno, co se vám hodí znát o rychlonabíjení. Tento článek…

Děkuji za vyčerpávající vhled do situace. I když je to jak číst sci-fi román. Úplně chápu, proč si chci ohledně nabíjení vše zjednodušovat. :-)) Jako běžný uživatel samozřejmě nemám moc důvod cokoliv propočítávat a jelikož nabíjím většinou přes noc, tak mi horší kabely (kdy pak nabíjecí proud je jen kolem 0,5 A) i vyhovují.
A k Vaší otázce: Přestože bezdrátové nabíjení moc nedopručujete, nebude budoucí trend právě spíše o tom dráty úplně zrušit? Takže cesta k horšímu?

Děláte to dobře, pomalé nabíjení, ideálně přes noc, je skutečně pro baterii nejlepší.

Bezdrátové nabíjení má prostě veliké ztráty, a i při 15 wattech mi mobil topí jak blázen, že mám už o baterii strach. Dokud se tohle nezlepší, nebude bezdrátové nabíjení vhodné pro rychlonabíjení. Pro 5W nabíjení jej však lze používat (samozřejmě ne z powerbanky někde na stezce českem 20km od civilizace :slight_smile: )